Zayıflamaya Katkısı Olan Sebzeler-Zayıflatan Sebzeler

Sebzeler bize hayat verir. Aynı zamanda sağlıklı bir diyetin de temelidirler. Sebzeler bir çok vitamin ve mineral içerir. E, C, A ve folat, lif ve gibi minareler içerir.Tüm hastalıklara karşı vücudumuzu koruyan sebzeler, kilo vermek için de vazgeçilmez besinlerdir. Hızlı ve sağlıklı zayıflamak için sebzelerin gücünden faydalanmaya ne dersiniz?

İşte Zayıflatan Sebzeler :

Maydanoz, yüksek oranda C vitamini ve betokaroten içerir. Demir ve kalsiyum açısından zengindir. İdrar sökücü etkisi vardır ve kan toplanmasına iyi gelir. Maydanoz sisnir sistemini koruyucu etkiye sahiptir.

Havuç, lif oranı en yüksek olan sebzelerden biridir. Ara öğünlerde havuç yiyerek uzun süre tok kalıp gün içinde daha az kalori alabilirsiniz. Havuç içerdiği yüksek glisemik oranı ile çok faydalıdır. Optik sinirleri koruyan havuç gözler için çok faydalıdır. Damar sertliğini engeller, akciğer kanseri riskini düşürür.

Brokoli, bol miktarda C vitamini içerir. Mide ve bağırsak kanseri riskini azaltır. Brokoli içerdiği yüksek potasyum ile yüksek tansiyona iyi gelir. Kalsiyum açısından zengin olan brokoli özellikle kadınlada görülen kemik erimesini önler. Sülfürofan içeren brokoli kanser hücrelerinin yayılmasını önler.

Patlıcan, bol miktarda lif içerdiği için sizi uzun süre tok tutar. Patlıcan B1, B6 vitaminleri açısından zengindir. Ayrıca patlıcan nasunin adında güçlü bir antioksidan içerir. Bu antioksidan vücudunuzdaki serbets radikallerle savaşarak sizi kanserden yaşlanma etkilerine kadar çok sayıda rahatsızlıktan korur.

Enginar, günlük lif ihtiyacınızın yarısını karşılar. Bol miktarda C vitamini içerir. İçerdiği magnezyum ile yüksek tansiyona iyi gelir. Enginar en fazla antioksidan içeren sebze olduğu için sizi kansere ve çok sayıda rahatsızlığa karşı korur. Kan basıncını ve kas sistemini düzenler.

Tere (Su teresi), portakaldan daha fazla C vitamini içerir. Terenin içindeki kalsiyum oranı sütten de daha fazladır. Her gün belli miktarda tere yemek sizi kansere karşı korur.

“Yağ Yakan Zayıflamaya Yardımcı Besinler” bu konumuz için tıklayınız.

“En Çok Zayıflatan Yiyecekler” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 42 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.