Zayıflamak için Su İçin – Su Nasıl Zayıflatır?

Su, yaşam için çok önemli olduğu gibi, zayıflamak için de çok faydalıdır. Su, zayıflamayı kolaylaştırır. Sağlıklı bir insanın günde yaklaşık 2-2.5 litre su içmesi gerekir.

Su, midede dolgunluk oluşturduğundan kişiye tokluk hissi vermektedir. Bunun yanı sıra metabolizmanın hızlı çalışmasına ve kilo vermenize yardımcı olur. Böylece iştahınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Güne bir bardak su ile başlamak tüm sistemlerimizi uyararak daha verimli ve sağlıklı bir gün geçirmemizi sağlar. Sabah aç karnına içilen su, sindirim sisteminin salgılarını harekete geçirerek, depolanan yağların, uyanır uyanmaz yakılmaya başlamasını tetikler. Dolayısı ile kahvaltıda fazla besin tüketmemizi önler.

Her yemekten önce içilen bir bardak su, iştahı dengeleyecektir. Açlık ve tokluk hisleri midenin dolu ya da boş olmasından çok beynin kendini nasıl hissettiği ile ilgilidir. Beyin 20 dakika yemek yedikten sonra tokluk sinyalleri vermeye başlar. Bu 20 dakikalık sürede ne yediğiniz ve nasıl yediğiniz önemlidir. Yemek öncesi ve sırasında içilen su da midenin doluluğunu arttıracaktır ve suyun kalorisi olmadığından fazla yemenin sakıncalarını azaltacaktır.

Diyet yaparken, ne kadar fazla spor yapılıyorsa, su alımı da ona göre artırılmalıdır. Çünkü spor vücudumuzdan terle birlikte suyun atılmasına neden olur.Eğer kaybettiğimiz suyu yerine koyamazsak vücudumuzda ciddi hasarlar meydana gelebilir.

Su besinler ve solunum yoluyla aldığımız zararlı yani toksik maddeleri vücuttan atmak için gereklidir.

Zayıflamak ve formunu korumak isteyen herkesin suyu bolca tüketmesi şarttır.

“Kilo Vermek İsteyenler için Kilo Verme Yöntemleri” bu konumuz için tıklayınız.

“İçeceklerle Göbeğinizi Eritin” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 81 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. merve

    qercekten cok dqru su ile zayfladım mtlyum bnde artk fitimm :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.