Yüzdeki Kırışıklıkları Geçiren Maske Tarifi

Cildin yaşlanması ile yüzde kırışıklıklar oluşur. Peki cilt neden yaşlanır? Hiç düşündünüz mü?

Şimdi öncelikle bu konuya bir açıklık getirelim istedim.

Cilt, cilt hücrelerinin sıvısını kaybetmesi ve kuruması ile, yer çekiminin etkisi ile, ultraviyole ışınlar, sigara, yanlış kozmetikler, stres gibi sebeplerle yaşlanır ve kırışır.

Bu arada; cildin yaşlanması ile alakası olmadan, mimiklerini çok kullanan, konuşurken kaşını gözünü sürekli oynatan kişilerin göz ve alın çevresi de daha çabuk kırışır.

Yüzde bulunan kırışıklıklar ise, haliyle bakımsız bir görünüm sergiler.

Şimdi, bu durumu ortadan kaldıracak, çizgilerin hafiflemesini, yüzün toparlamasını sağlayacak etkili bir maske tarifi ile sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Yalnız bu maskeyi uygulamanız için, yüzünüzün temiz olması ve gözeneklerin açık olması gerekir. Bunun için, yüzünüzü temizleyin ve yaklaşık, 15 20 cm uzaktan yüzünüzü buhara tutun. Böylece, gözenekler kirişiklik1açılacak, maske, cildin alt katmanlarına ulaşacak ve başarılı bir sonuç elde edeceksiniz.

Şimdi maskemiz için gerekli malzemeleri ve yapılışını verebiliriz.

Yüzdeki Kırışıklıkları Kaybeden Maske Tarifi

* Salatalık,
* Yumurta (kuru ciltlerde sarısı, yağlı ciltlerde de beyazı kullanılmalıdır.)
* Süt
* 1 yemek kaşığı pirinç unu,
* 1-2 damla limon suyu
* 1 çay kaşığı acı badem yağı

Salatalığı ezerek suyunu çıkarın. Cilt tipine göre yumurta ve pirinç ununu ekleyin. Karışım, krem kıvamına gelene kadar da süt ilave edin. Sonra, bu karışıma, bir iki damla limon ve bir çay kaşığı acı badem yağı ekleyin.

Hazırladığınız maskeyi cildinize sürün ve 20 dakika bekletin. Sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu maskeyi hafta bir kez uygulayın.

(Visited 229 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.