Yüz Kırışıklığı İçin Maske Tarifleri

Cilt zamanla esnekliğini yitirir ve yer çekimine yenik düşer. Kırışıklıkların asıl nedeni de budur.

Ancak, güneş ışığına maruz kalmak, sigara kullanmak, stres, aşırı makyaj, yüz mimiklerini fazla kullanmak, beslenme bozukluğu, B2 ve C vitamini eksikliği, spor yapmamak, sert ve kuru iklim de cildin veya yüzün kırışmasına yol açan diğer nedenlerdir.

Cildimiz aslında kendini yeniler, ama, bu yenileme hızı, 25-30 yaşlarından itibaren azalmaya başlar ve dolayısı ile yüzde yaşlanma belirtileri görülmeye başlar.

Ancak, size vereceğimiz doğal maske tarifleri ile yüzdeki yaşlanma belirtilerini geciktirebilir hatta oluşmuş kırışıklıkları da hafifletebilirsiniz.

Önereceğimiz bu maskeleri, 1-1,5 ay düzenli kullanmanızla, yüzünüzdeki kırışıklıklar hafifleyerek yok olacaktır.

 

Yağlı Ciltler için Yüz Maskesi :

* Yarım limon,
* 1 tatlı kaşığı karbonat.

Karbonat ve limonu yoğun bir krem haline gelene kadar karıştırın. Karışımı yüz ve boyun bölgesine sürerek 10 dakika bekleyin. Temizlemek için ılık su kullanın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayın.

Kuru Ciltler için Yüz Maskesi :

kirisiklik* 1 çay kaşığı tam yağlı yoğurt,
* Yarım çay kaşığı taze portakalın suyu,
* Yarım muz,
* 1 çay kaşığı bal.

Muzu ezin ve diğer malzemelerle karıştırın. Karışımı parmak uçlarınızla çok bastırmadan, hafif masaj yaparak yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletin ve ılık suyla cildinizi yıkayın. Bu maskeyi haftada en fazla 2 kez yapın. Bu maske lekelere de iyi geliyor.

Kırışıklık Karşıtı Maya Maskesi :

* 1 adet yaş maya,
* Yarım çay bardağı su.

 

Ilık suyun içine yaş mayayı ekleyin ve krem haline gelene kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 30 dakika bekleyin. Sonra da ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayın.

 

 

Kırışıklıklara Karşı Gece Kremi :

* 2 adet yumurtanın akı,
* 1 tatlı kaşığı taze limonun suyu,
* Çeyrek armut,
* 1 tatlı kaşığı elma suyu,
* 3 adet çekirdeksiz yeşil üzüm,
* 1 yemek kaşığı biberiye yağı,
* 1 yemek kaşığı yayık altı süt. (Yarım su bardağı süte 1 tatlı kaşığı limonu karıştırıp 15 dakika beklettikten sonra bunu elde edebilirsiniz.)

Malzemeleri blender ile 45 saniye kadar çırpın ve kremsi bir kıvama getirin. Karışımı pamuk ile kırışıklıkların olduğu bölgelere sürün. Maske kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada en fazla 2 kez yapmanızı öneririz.

(Visited 164 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.