Yüksek Kolesterol Tedavisi: Kolesterol Nasıl Düşürülür?

Yüksek kolesterol tedavisi nasıl yapılır? Kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir? Bu yazımızda kötü kolesterol ve toplam kolesterol yüksekliğinin tedavisinden bahsedeceğiz.
Yüksek Kolesterol Tedavisi

Kişide kalp ve damar hastalığı teşhis edildiyse ve kolesterolü yüksek ise kesinlikle ilaç tedavisine başlaması gerekir. Eğer hiç bir kalp ve damar hastalığı yoksa ama kolesterolü yüksek ise kolesterol sadece risk faktörü ise o zaman ilaç tedavisine gerek duyulmayabilir. Üç ay içersinde kolesterolü ideal seviyelere geriliyorsa ve kişi önlemleri ömür boyu sürdürebiliyorsa ilaç tedavisine başlanmaz.Bu önlemler doğru beslenme egzersiz yapma ideal kiloya inme ve zararlı alışkanlıklardan kurtulmadır.

kollDüzenli egzersiz, iyi huylu kolesterolü yükseltir ve kötü huylu kolesterolü azaltır.

Kolesterolü düşürme yöntemleri

Kolesterolü düşürmek için en başta doğru beslenmek gereklidir. Doğru beslenmenin de esas ana maddesi doğru yağ seçimidir. Katı yağlardan ve margarinlerden uzak durmak gerekir. Sıvı yağlar tercih edilmelidir.Ancak sıvı yağlarda çok miktarda tüketilmemelidir.

Zeytin yağı soya fasülyesi yağı bu tip yağlar kolesterolden oldukça fakirdir. Ama yinede çok yüksek miktarda tüketilmemeleri gerekir. Etlerden tavuk eti ile balık etini tercih edip bunlarında derilerinden uzak durmak gerekir , kırmızı et tercihi ikinci planda olmalıdır ayda bir iki defa tüketilmelidir. Süt ürünlerinin de az yağlı veya yağsız olanı tercih edilmelidir. Sonuç olarak doğru beslenmenin yanında spor yapmakta çok önemlidir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki kolesterolü düşürmek için bazı tavsiyelerde bulunuyor. Okumak için tıklayın : Ahmet Maranki kolesterol düşürücü tavsiyeler

Elif Güveloğlu, kolesterolü düşürmek için faydalı bir bitki çayı tarifi veriyor: Elif Güveloğlu kolesterol düşürücü bitki çayı

(Visited 147 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. online

    kontrol etmeniz gerekir:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.