Yorgun Gözler İçin Yorgun Gözlere Maske Tarifleri

Yorgun gözler için bitkisel çözüm önerileri ve güzellik maskesi tariflerimiz var. 2 çay kaşığı küçükce doğranmış salatalık ile 1 çay kaşığı süt tozunu karıştırın. Göz çevrenize ve göz kapaklarınıza sürdükten sonra 10 dakika bekletip yıkayın. Bu maskeyi yaptıktan sonra gözlerinizdeki ağırlığın uçup gittiğini hissedeceksiniz. Diğer öneriler:

Yorgun Gözlere Maske Tarifleri

a) 1 çay bardağı kaynar su içine birer kahve kaşığı çay ve nane koyun. 5 dakika beklettikten sonra süzün. Bardakta kalan posayı gazlı bez arasına koyup gözlerinize sürün.

b) Patatesleri soyup dilimledikten sonra gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika bekledikten sonra gülsuyu ile gözlerinizi yıkayın.

c) 2 poşet çayı yarım çay fincanı kaynar suda 15 dakika demlendirip soğutun. 2 parça pamuğu bu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin,10 dakika bekletidikten sonra yıkayın.

d) 1 tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzdükten sonra soğumaya bırakın. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza sürün ve 10 dakika bekletip yıkayın.

e) Şişliklerin inmesi için bir parça buzu göz çevresine gezdirerek sürün.

Bir başka öneri:

Salatalık mucizesi… Fransa’da yapılan araştırmalara göre gözün en büyük ilacının salatalık olduğu belirlendi. Uzmanlar her akşam ve her sabah uygulanması gereken salatalık suyunun kırışıklıkları azalttığını belirlediler. Göz çevresinin çok hassas olduğunu belirten uzmanlar, “Salatalık en doğal ve etkili bakım yöntemidir. Göz çevresine mutlaka her gün salatalık suyu sürülmeli.” dedi.

(Visited 235 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.