Yemeklerden Hemen Sonra Yapılmaması Gereken Davranışlar

Sağlığımızı tehlikeye atmamak için, yemekten hemen sonra, yapacağımız bazı şeylere dikkat etmemiz ve hatta kaçınmamız gerekir.

Uzmanlara göre, yemek arkası sigara, çay ve içilmesi, meyve yenilmesi, uyku, yürüyüş ve banyo yapılmasının sağlığımız açısından, sakıncalı olduğu dile getirilmiştir.

Yemekten hemen sonra yapılması sakıncalı davranışlar:

* Sigara içmeyin : Uzmanlarca yapılan deneyler yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer olduğunu kanıtlamıştır. (Kanser olma riski daha yüksek)

 

* Hemen meyve yemeyin : Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şişmesine neden olur.

cay* Çay içmeyin : Zira çay yaprakları yoğun asit içerir. Bu madde tükettiğimiz gıdalardaki proteinin hazmını zorlaştırır.

* Kemerinizi gevşetmeyin : Yemekten sonra kemeri gevşetmek kolaylıkla bağırsak düğümlenmesine ve tıkanmasına neden olur.

* Banyo yapmayın : Banyo yapmak ellerdeki,bacaklardaki ve vücuttaki kan akışını hızlandırır, böylece mide çevresindeki kan miktarı bu durumda azalır. Bu da midemizin sindirim sistemini zayıflatır.

* Yürümeyin : İnsanlar çoğu zaman,yemeklerden sonra 100 adım yürümek 99 yaşına kadar yaşamanızı sağlar derler. Gerçekte bu doğru değildir. Yürümek sindirim sisteminin aldığımız gıdalardan besinlerin emilimini engeller.

* Hemen uyumayın : Aldığımız gıdalar yeterince sindirilemez. Bu durum bağırsağımızda gastrit ve enfeksiyona önderlik eder.

SAĞLIK ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 13 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.