Yağ Yakmak Ve Kalori Yakmanın Püf Noktaları

Kilo vermek; ve zayıflamak isteyen kişilerin yapmaları gereken ilk şey yağlarından kurtulmaktır. Dolayısı ile, kilo vermek ve zayıflamak isteyenler, kalori yakmak; ve yağ yakmak eylemlerini uygulamak durumundadırlar. Kalori yakmak ve yağ yakmak sizin için artık bir problem halini almaktan çıkacak; çünkü siz, bizim vereceğimiz öneriler ile, kalori yakmak; ve yağ yakmak konusunda ustalaşacaksınız. İşte size kalori yaktıran öneriler; ve yağ yaktıran öneriler…

Kalori ve Yağ Yakmanın Püf Noktaları
Kalori yakmak ve yağ yakmak istiyorsanız, günlük işlerinizi yaparken daha canlı olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Günlük işlerinizi yaparken canlanmak istiyorsanız, gideceğiniz yerlere mümkün olduğunca yürüyerek gidebilirsiniz. Araba kullanırken de kalori yakabilirsiniz; fakat yürürken, araba kullanırken yaktığınız kalorinin iki kat fazlasını yakarsınız; bunu kesinlikle aklınızın bir köşesine yazmalısınız.

Oturduğunuz Yerde Bile Kalori Yakabilirsiniz

kalori1Kalori yakmak ve yağ yakmak istiyorsanız, mümkün olduğunca kaslarınızı daha çok çalıştırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Oturan bir insan bile yağ yakmak konusunda başarılı sonuçlar alabilir; yağ yakmak konusunda yapılması gereken şey kasları mümkün olduğunca çalıştırmaktan geçer, vücudunuzda en çok hangi bölgenizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız, o bölgelerdeki kasları daha çok çalıştırmaya özen göstermeniz gerekmektedir.
Kalori yakmak ve yağ yakmak sizin için çok da zor durumlar olarak düşünülmemeli; çünkü, siz eğer ellerinizi sık sık hareket ettirir; ve ayak parmaklarınızı yere vurursanız dahi, günde kaç kalori yakacağınızı biliyor musunuz? Ortalama 800 kalori… Kalori yakmak için oldukça büyük bir rakam olarak düşünülmelidir. Bu durumda sık olarak hareket etmenizin önemini unutmamanız gerekmektedir. Unutmayın, klavyede yazı yazarken de ellerinizi hareket ettiriyorsunuz.

Egzersiz Yaparken Daha Çok Yağ Yakmak İsterseniz

Kalori yakmak için egzersiz yapmayı tercih edenlerdenseniz, ya hızınızı; ya da şiddetinizi arttırarak daha fazla kalori yakmanız mümkün olacaktır. Örnek vermek gerekirse, yaptığınız egzersizi koşu bandında gerçekleştiriyor olabilirsiniz. Eğer yürümek yerine yokuş çıkmayı tercih ederseniz, her zamanki yaktığınız kaloriden 50 kalori daha fazla yakarsınız…

Yediklerinize Dikkat Edin

kaloriKalori yakmak için kaloriye gereksinim duyduğunuzu kesinlikle aklınızdan çıkartmayın. Kalori ihtiyacınızı karşılamak için mutlaka yemek yemek durumundasınız. Yediğiniz şeylerin kalorisinin düşük olmasına dikkat ederek, sağlıklı bir şekilde kalori yakmaya devam edersiniz. Aç kalır, uzun süre yemek yemezseniz, vücudunuzun var olan kalorileri idareli kullanacağını; ve daha az kalori yakacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Kalori Yaktıran Egzersizler

Daha çok kalori yakmak için, kalori yakmanın püf noktalarını bilmeniz gerekmektedir. Tek bacak ile çömelme hareketi yaparsanız, iki bacakla çömelme hareketi yaptığınızdan daha fazla kalori harcarsınız. Bu işlemi duş öncesinde gerçekleştirebilirsiniz. Klozete bacağınızın birini koyar, elinizle de bir yerden destek alarak onbeş sefer oturup kalkmayı deneyebilirsiniz. Daha sonra da bu uygulamayı diğer bacağınız ile gerçekleştirirsiniz. Bu uygulamayı duş almadan önce gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Kalori yakmanın püf noktaları arasında merdiven çıkmaktan da söz etmek gerekmektedir. Merdiven çıkmanızın size kalori yaktıracağını bilirsiniz; basamakları ikişer ikişer çıkarsanız da, her yakacağınız 100 kaloride 55 kalori daha fazla yakarsınız. Bu durum sizin daha fazla yağ yakmanıza neden olmaktadır.

k1Egzersiz yaparken, yapacağınız egzersizin türünü değiştirin. Örnek vermek gerekirse, bir süre kardiyovasküler egzersiz yapın; hemen arkasından bu egzersizi güç gerektiren bir egzersiz ile büytünleyin; daha sonra ise tekrar kardiyovasküler egzersize dönün. Normalde yakacağınızdan iki kat daha fazla kalori yakarsınız.

Kalori yakmak istiyorsanız, oturma şansınız olan hiç bir yerde yatmayın; ayakta durma şansınızın olduğu yerlerde de oturmayın. Ayakta durduğunuz sırada dik durmaya özen gösterin. Belirtilenlerin tamamı, sizin kaslarınızın çalışmasını sağlayacak; ve siz daha fazla kalori yakacaksınızdır.

Belirtilenlerin tamamının yanısıra, yağ yakmak için yapmanız gereken ve size en çok kalori yaktıracak beş egzersizi şu şekilde sıralayabiliriz: koşma, kardiyo kikboks, karate, ip atlama, kayak…

(Visited 182 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.