Ünlü Uzmandan Bademcikleri Şişen Çocuklar için Bitkisel Tedaviler

Bademcikler vücudun savunma sisteminin bir parçasıdır ve vücuda giren mikroplarla savaşmak için antikor denilen maddelerin oluşumunda rol oynarlar.

Bademciklerde mikropların birkimesi sonucunda tonsilit de denilen bademcik iltihabı oluşur. Bademcik iltihabı, genelde kızarıklık şeklinde kendini gösterir. Ancak, daha kötü durumlarda bademciklerin üzeri sarımtırak, beyaz veya yeşile çalan bir renk alabilir. Bu iltihaplanma olayı tekrarladığı sürece, bademciklerin boyutu büyür ve yutkunma zorlukları ontaya çıkar.

Bademciklerin şişmesi, soğuk algınlığının sonunda oluşan,  özelikle de çocukları hedef alan bir hastalıktır. İnsana çok fazla acı verdiği gibi,  yemek yemeyi de zorlaştırır.

Ancak, bu hastalığı, ilaç, özellikle de antibiyotik kullanmadan, ünlü bir uzmanın bitki tedavileri ile tedavi etmeniz mümkün. Nasıl mı?

Ünlü Uzmandan Çocuklarda Bademcik Şişmesine Bitkisel Çözümler :

* Kaynamış ve soğutulmuş 1 bardak suyun içersine, 1tatlı kaşığı karbonat ve 10 damla tentirdiyot damlatıp karıştırın. Bu su ile gargara yaptırın. Hatta suyu yutmasında hiçbir zarar yoktur.

* Bağazı şişen ve ateşi çıkan çocuğunuzun boynunu badem yağı ve biberiye yağı ile ovalayın. Hem şişi gidecektir, hemde ateşi düşecektir.

* Kulak çöpünü tentirdiyota batırıp, şişen bademciklerin üzerine sürün. Yutmasında da hiçbir sakınca yoktur. Çok faydasını göreceksiniz.

* Adaçayını demleyip gargara yaptırın. Çay olarak içirin. Çok iyi gelir.

“Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?” bu konumuz için tıklayınız.

“Ünlü Uzmandan Bademcik İltihabı için Bitkisel Tedaviler” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 92 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.