Ünlü Bitki Uzmanından Kabızlığı Önleyen Tedaviler

Kabızlık, bağırsak hareketlerinin seyrek veya yetersiz olmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. Bu durum karın ağrısı, aşırı gaz ve husursuzluk verir.

Sebebi, yeterince sulu gıdalar almama, stres, sindirim sistemi bozukluğu, bağısak tembelliği, basur, hormonal bozukluk olabilir. Kabızlık için, ilk akla gelen müshil ilaçları olur ama hatalı. Öncelikle sebebini ne olduğu öğrenmek için doktara gidilmesinde fayda var.

Kabızlık Nasıl Tedavi Edilir? Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Ünlü Bitki Uzmanı, bu rahatsızlık için sizlere bitkisel tedaviler öneriyor. Ünlü Uzmana göre bu rahatsızlık için öncelikle bol su içmek, kepek ekmeği ve zeytinyağlı gıdalar almak bağırsakları hareketlendirecektir. Aynı zamanda hareketinde önemine değinmektedir.

Ünlü Bitki Uzmanının Kabızlık Tedavisi :

* 1 bardak suyun içine 10 gram kadar ufalanmış taze keçiboynuzu meyvesi atılır. Keçiboynuzu bitkisi 10 dakika kaynatılır ve ılıdıktan sonra içilir. Bu kürden günde 3 bardak içilir.

papatya* 1 bardak kaynar durumdaki suyun içine 10 gram kuru üzüm ilave edilip 10 dakika kaynatılır. Kabızlık için bitkisel çözüm sağlayan bu üzüm küründen her gün 3 bardak içilmelidir.

* 15 tane gül yaprağının uygun miktardaki suyun içinde haşlanıp tatlandırıldıktan sonra içilmesinin de kabızlığa yararlı olduğunu söylemektedir.

* Kabızlık için lahana kürü : Lahana yaprakları sıkılarak suyu çıkarılır ve bu lahana suyundan sabah aç karnına, öğleyin ve gece yatmadan evvel birer bardak içilir.

* Bir başka lahana kürü : 10 adet lahana yaprağı kaynatılır ve ılıyan suyundan günde 2-3 bardak kadar içilir.

* Papatya kürü : Yarım litre suyun içine 3 tatlı kaşığı kadar çayır papatyası atılır ve 8 saat bekletilir. Hazırlanan kür aynı gün içilerek tüketilir.

“Hastalıklar” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

“Ünlü Bitki Uzmanı” nın diğer tavsiyeleri için tıklayınız.

(Visited 42 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.