Ünlü Alternatif Tıp Uzmanından Hemoroid (Basur) için Bitkisel Kürler

Halk arasında basur veya mayasıl olarak bilinen hemoroid hastalığınden pek çok kişi muzdarip. Belki söylemekte çekinildiği için gizli bir dert.

Kişinin yaşantısını olumsuz etkileyen bu rahatsızlık için, ünlü bir Alternatif Tıp Uzmanı, bazı bitkisel tavsiyelerde bulunuyor.

Ünlü Uzman, hemoroidin yanlış beslenme sonucunda oluştuğuna dikkati çekiyor ve tüm acı baharatların hemoroid için zararlı etkileri olduğundan bahsediyor.

Ünlü Uzmana göre, Hemoroid veya Basur tedavisinde faydalı baharatlar : Safran, nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule ve gülsuyu.

Ünlü Alternatif Tıp Uzmanından Hemoroid (Basur) Tedavileri :

Hemoroid için Çobançantası Kürü :

4 tatlı kaşığı çobançantası, 4 bardak soğuk içine atılır ve bu karışım 8 saat kadar bekletilir. Bekletilen karışım 1 gün içerisinde tüketilmelidir. Ayrıca çobançantası kaynatılır ve bu su ile basur yıkanır.

hemoroidHemoroid için Siyah Üzüm Yaprağı Kürü :

1 bardak kaynar suyun içine 10 gram siyah üzüm yaprağı konulur ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu kürden günde 2 bardak hazırlanıp içilir.

Hemoroid için Semizotu Kürü :

Semizotu lapa haline getirilir. Lapa haline getirilen semizotu basur üzerine konulur ve bir süre bekletilir.

Hemoroid İçin Zeytinyağı Kürü :

Saf zeytinyağı ısıtılır. Sabahları bu ısıtılan zeytinyağından aç karnına 50 gram kadar içilir. Zeytinyağı kürüne birkaç gün devam edilir.

Hemoroid İçin Maydanoz Kürü :

1 bardak kaynar su içine 1 tutam ince doğranmış maydonoz ilave edilir ve bu karışım 5-10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynayan maydanoz kürü 20 dakika demlenmesi için bekletilir. Sonra bu kür ile hemoroitli bölge bolca ıslatılır.

“Ender Saraç’tan Hemoroid Tedavisi” bu konumuz için tıklayınız.

“Ömer Çoşkun’dan Hemoroid Tedavisi” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 191 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...
Latest Comments
  1. Mustafa

    Arkadaşlar bende 4 yıl çektim bu illeti, kullanmadığım ilaç kalmadı, ılık yada sıcak su vs.. krem , fitil, ve sonrasında lazer operasyon…. bi ara geçti kurtuldum dedim ama bi baktım devam 🙁

    daha sonra 80-90 yaşlarında bir yaşlı bir bitki gösterdi kökünü kaynat suyunu iç geçer bir daha da olmaz dedi ve son çare onu da denedim ve Allah razı olsun kurtuldum. Sizde bu illeti çekiyorsanız size tavsiyem hemen baharatlı yemekten kaçının özelliklede karabiberden ve beyaz ekmek yerine her fırsatta kepekli ekmek yeyin. tabi ki bu kısa süreli acılarınızı dindirecek, hemen zaman kaybetmeden kurtkulağı dediğimiz bitkilerden bulup sadece kök(toprağın altında kalan kısmının hepsi)20-30 kök toplayıp 5 saat kaynatın, pekmez yada kola rengini alacak tadı şekersiz kaçak çay gibi ama 3 gün bol bol için kurtulun.Şayet ben bu otu bilmem bulamam diyen olursa bana mail atın ben hazırlar göderirim. HİÇBİRŞEY DE TALEP ETMİYORUM….. Herkese acil şifalar diliyorum. ankara.mustafa@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.