Suna Dumankaya’dan Kemik Erimesi için Bitkisel Kürler

Kemik erimesi; kemik doku yoğunluğunun azalması, dayanıklığının azalması yani kemik kalitesinin bozulmasıdır. Kemik erimesi ilerledikce, kemiklerin kırılganlığıda artar.

Kemik erimesi, özellikle, kadınların menopoz döneminde yaşadıkları sorunlardan birisidir. Menopoz dönemi ile azalan östrojen hormonun azalmasından dolayı kemik erimesi kadınları erkeklerden daha fazla etkiler.

Kemik erimesi tedavisinde amaç, mevcut kemik kitlesinin korunması veya artırılması, kırıkların önlenmesidir. Bu konuda ünlü bitki uzmanı Suna Dumankaya’nın da doğal tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu doğal tedavileri şimdi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kemik Erimesini Önleyen Yumurta Kabuğu Kürü :

Yumurta kabuğu kalsiyum bakımından oldukça zengindir. Öncelikle yumurta kabukları kaynatılır ve daha sonra blenderden geçirilerek toz hale getirilir. Bu toz haline getirilmiş yumurta kabuklarından her sabah bir çay kaşığı yenir. Yutmayı kolaylaştırmak için yanında meyve suyu tüketilebilir.

yumurta-kabuguKemik Erimesini Önleyen Çörek Otu Kürü :

* 1 çorba kaşığı öğütülmüş çörek otu,
* 1 çorba kaşığı dövülmüş çam sakızı,                                                 * keçi boynuzu pekmezi.

Bu üç malzeme bir kase içerisinde karıştırılır ve sabah akşam yenir.

Kemikleri Güçlendiren Bitkisel Kür :

* 50 adet limon,
* 10 adet temiz yıkanmış beyaz yumurta,
* 25 gram kekik,
* 25 gram çörek otu,
* 2,5 kilo çok iyi cins bal.

Limonlar sıkılır ve suyu bir kavanoza boşaltılır. Bu limon suyunun içerisine yumurtalar bırakılır ve 10 gün soğuk bir yerde bekletilir.  10 gün sonra açıldığında, yumurtaların kabuklarının süt gibi erimiş olduğu görülür. Jel kıvamına gelmiş olan yumurta akının içinden, sarısı alınıp atılır ve yumurta akı limon suyuyla birlikte karıştırılır. . Bu karışımın içine öğütülmüş kekik, çörek otu ve bal katılıp karıştırılır. Soğuk yerde muhafaza ederek her gün 1 kahve fincanı içilir.

Bu kür, hem kemikleri güçlendirecek, hem de vücut direncini artıracaktır.

Suna Dumankaya’nın bu doğal tedavileri sayesinde, kemikler güçlenerek, kemik erimesi engellenecektir.

(Visited 132 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.