Suna Dumankaya’dan Güneş Lekelerini (Kahverengi Lekeleri) Kaybettiren Bitkisel Çözümler

Yaşamın kaynağı olan güneş, ondan doğru oranda faydalandığımız sürece vücudumuza birçok yarar sağlar.

Ama aşırıya kaçıldığında cildimiz için tehlike oluşturduğu gibi, zararlı olmayan, ama görüntüsü rahatsız eden küçük kahverengi lekelerin oluşmasına da yol açar.

Öncelikle güneşten korunmalıyız. Güneşten korumak için seçeceğiniz ürünün hem UVA hem de UVB ye karşı koruyuculu kremler kullanmalıyız. Güneşin etkili olduğu saatlerde dışarı çıkmamaya, çıkılması gerektiğinde ise, korucumuzu sürerek, gözlük ve şapka takarak çıkılması uygundur.

Şimdi, Güneşin oluşturduğu lekeleri yok etmek için Suna Dumankaya’nın önerilerine göz atalım. Oldukça etkili olan bu maskeler ile güneşin oluşturduğu lekelerden kurtulabilirsiniz.

Suna Dumankaya’dan Güneş Lekelerini Geçiren Bitkisel Maskeler:

kahverengi* Bir tatlı kaşığı kabartma tozu, bir tatlı kaşığı vazelin ve bir adet yumurta kabuğunu un haline getirdikten sonra karıştırın. Cildinize sürerek 20 dakika bekletin ve ardından cildinizden ovalayarak çıkartın.

* Bir tutam maydanoz, bir tutam semizotu, bir fincan yoğurt ve çeyrek limonun suyunu iyice karıştırıp püre kıvamına getirin. Hazırladığınız bu karışımı cildinize sürüp, 30 dakika bekletin ve ovarak çıkarın. Haftada 2 gün bu uygulamanın yapılması ve dışarıya çıkarken de mutlaka güneş koruyucu krem kullanılması öneriliyor.

* Bir çorba kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı yulaf unu, çeyrek limon suyu ve bir tatlı kaşığı elma suyunu bir kapta iyice karıştırın. Ardından cildinize sürün. 30 dakika kadar beklettikten sonra hafifçe ovarak çıkarın. Ardından koruma faktörlü kreminizi sürün.

Suna Dumankaya,Bu maskeyi haftada bir tekrarlamanızı önerirken,eski lekeleri gidermek konusunda sabır gösterilmesi gerektiğini de belirtiyor.

Suna Dumankaya, bilhassa açık tenli kişilerin güneşe çıkmadan önce en az 20 faktörlü güneş koruyucusu sürmelerini tavsiye ediyor.

“Güneş Lekeleri Daha Çok Kimlerde Görülür? Nasıl Önlenir?” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

“Kahverengi Lekeler Neden Olur? Kahverengi Lekelerin Nedenleri Nelerdir?”bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

(Visited 1.116 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...
Latest Comments
  1. yasemın

    tskr ederız annemmın böyle lekelerı war hemen kullanmaya baslacagız

  2. iremsu

    ben cok sabirsizim bunlari okurken bile yoruluyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.