Suna Dumankaya’dan Ayak Şişmesine Doğal Çözüm

Ayakları şişen, çıkardığı ayakkabıyı tekrar giymekte zorluk çeken ve bu dertten muzdarip olan kişiler elbette mevcuttur.

Genelde ayaklar, gündüzleri şişer, gece uykusundan sonra şişlik geçer. Bu yüzden belki de pek önemsenmez. Ama, ayakların şişmesi önemli bir durum olup, mutlaka doktora gidilmesi ve sebebinin öğrenilmesi gerekir.

Ayaklardaki şişme ya da ödem, o bölgedeki kan dolaşımı bozukluğunu gösterir. Bunun yanı sıra, hamilelik, aşırı sıcaklar, yoğun iş temposu, uzun süre ayakta kalma veya oturma, uzun süren seyahatler, ayak bileği iltihabı, ayak burkulmaları, böbrek rahatsızlıkları da ayaklarda şişme yapar.

Suna Dumankaya, aşırı sıcaklar, yorgunluk, seyehat sonrası, burkulma ve hamilelikten kaynaklanan ayak şişmeleri için doğal ve kolay bir tedavi öneriyor.

ayak1Suna Dumankaya’dan Ayak Şişmelerine Karşı Doğal Tedavi :

* Yarım kova suya, iki yemek kaşığı deniz tuzu ve bir yemek kaşığı karbonatı koyup karıştırın. Ayaklarınızı bu su içinde 30 dakika bekletin.

* Daha sonra bir kahve fincanı vazelin ve 8 adet aspirini dövüp karıştırın. Bu karışımı ayaklarınıza bolca sürün.

* Sonra ayaklarınızı nemli gazlı bez ile sarıp üzerine naylon geçirin. Fazla sıkmayın. Bu işlemi haftada iki kez uygulayın.

SAĞLIK ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

HASTALIKLAR ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

SUNA DUMANKAYA’nın diğer tavsiyeleri için tıklayınız.

(Visited 50 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. beyhan

    ben ayak şişliğinden şikayetçiyim fazla uğraş istemeden ödemler nasıl sökülür bide şunu sorcam menepozda ve 48 yaşında ki bayanlar daha farklı olabilirlermi teşekkürler DENİZ TUZU NEDİR BEN DENİZİN KIYISINDA OTURUYORUM SATIN ALMADAN DENİZDEN FAYDALANABİLİRMİYİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.