Suna Dumankaya-Koltuk Altı Kararmasına Bitkisel Çözüm

 

Koltuk altı kararması sorunu, özellikle, yaz aylarında bayanların en fazla yakındığı konulardan biridir. Daha çok esmer cilt rengine sahip olan bayanlarda koltuk altı kararması çok dikkat çekici olur. Yaz döneminde tişört ve elbiselerin genellikle kısa kollu tercih edilmesi, bu durumu sorun haline getirir.

Bunun en önemli sebebi, koltuk altlarının havasız kalmasıdır. Diğer sebepleri ise, aşırı sıcak ağda yapılması, tıraş etmek ve cilde zarar veren deodorantların kullanılmasıdır.

 

Ancak; Suna Dumankaya’nın önerdiği bitkisel kürler ile koltuk altı bölgesinde oluşun bu kararmalardan kurtulmanız mümkün.

Şimdi; Suna Dumankaya’nın tavsiye etitiği bu kürleri sırası ile sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Koltuk altı kararmasına 1. Kür :

yogurt-maskesi* 1 tatlı kaşığı pirinç unu,
* 1 yemek kaşığı yoğurt,
1 tatlı kaşığı sirke.

Tüm malzemeyi bir kasenin içinde iyice karıştırın, daha sonra karışımı koltuk altlarınıza sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. 

15 dakika sonra kürü ovarak çıkartın ve hafif sıcak su ile durulayın. Sonra da limon suyu ile temizleyin. Daha çabuk etki etmesini istiyorsanız bebek pudrası kullanabilirsiniz.

Koltuk altı kararmasına 2. Kür

* 1 çay kaşığı vazelin,
* 1 çay kaşığı elma suyu,
* 1 çay kaşığı limon suyu.

Malzemelerin tamamını karıştırdıktan sonra koltuk altına sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra sonra yıkayıp bebek pudrası sürün.

(Visited 329 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.