Siyah Noktalar için Bitkisel Maskeler

Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir? Siyah Noktalar için Bitkisel Ne Yapılır?

Siyah noktaların cildimizden mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Siyah noktalar daha sonra oluşacak sivilcelerin habersizidır. Yani, siyah nokta yoksa, sivilcede yok demektir.

Siyah noktalar kesinlikle tırnak ile sıkılmamalıdır. Ciltlerinde siyah noktalar olan kişiler yüzlerine günde 10 dakika buhar banyosu yapmaları yararlı olacaktır.

Siyah noktalar ile başınız dertte ise, size yardımcı olacak, evde yapabileceğiniz, birkaç maske tarifi vermek istiyoruz.

Siyah Noktalar için Bitkisel Çözümler :

* Birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

* Bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin veya iki damla asilbent tentürü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır. Cildin siyah noktalı kısımlarına bol miktarda sürülür

* 1,5 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp yüzünüze sürün ve 35-40 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayıp yağsız bir nemlendirici krem sürün.

siyah-nokta* Birer tutam kırlangıç otu ve ayrık otu bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır ve bir gece dinlendirdikten sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

* 1 tatlı kaşığı mısır unu ve 1 tatlı kaşığı yoğurdu karıştırıp, göz çevreniz hariç cildinize uygulayın.. 15 dakika kadar sonra cildinizi yıkayın

İsterseniz, ardından papatyalı su buharına yüzünüzü 5 dakika kadar tutabilirsiniz

* Bir çorba kaşığı yulaf unu biraz suda pişirilir. Koyu bir bulamaç halini alınca içine bir tatlı kaşığı badem unu katılır. Bu karışım ile cilt ovuşturulur. Gerekirse bu işlem bir süre her gün uygulanabilir.

* Alüminyum kabın içine, yarım limonun suyu ve yumurta akı katılıp kabartılır. Karışım koyulaşıncaya kadar hafif ateşte ısıtılır. Soğuyunca, cilde sürülür ve ovuşturulur. Bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.

* 2- 3 çorba kaşığı bal, ciltteki siyah noktaların üzerine yayılır. Eğer cilt çok lekeliyse, bala biraz susamyağı katılmalıdır. Karışım, ciltte 15 dakika veya daha fazla tutulduktan sonra, yüz ılık suya batırılmış bir pamuk yardımıyla yumuşak hareketlerle temizlenir. Temizlendikten sonra gözenekleri sıkıştıran bir losyon sürülür. Bal, yulaf unuyla da karıştırılıp kullanılabilir.

Bal, cildi besler, temizler ve nemlendirir. Siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur.

* Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın. Bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.

Bu maskenin içeriğindeki, limon, cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur, siyah noktaları kaybeder. Yoğurt ise, cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.

CİLT BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

CİLT MASKELERİ ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 164 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.