Sivilceleri ve Lekeleri Geçiren Bitkisel Formüller

Şimdi size vereceğimiz etkili bu formüller ile hem sivilcelerinizi, hem de lekelerinizi tedavi edebilirsiniz. Kendinize uygun olanı seçerek, kısa sürede sivilcelerinizden ve lekelerinizden kurtulmanız mümkün. Hatta bu formüller ile yüzünüzdeki şişlik ve kızarıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Sivilceleri ve Lekeleri Tedavi Eden Bitkisel Formüller :

1. Formül (Nane Yaprakları) :

1 demet taze naneyi bir miktar suyun içine koyun ve bekletin. Bu losyonu sivilcelerinizin üzerine sürün ve 15 dakika bekletin. Nanenin cildinizde yarattığı olumlu etkiyi hemen fark edeceksiniz. Bu bakımı, alışkanlık haline getirdiğinizde kısa sürede sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. (Nane, sivilce için en etkili ilaçtır.)

2. Formül (Çilek) :

4-5 adet çileği iyice ezin. Ezdiğiniz çilekleri sivilcelerinizin üzerine sürün ve gözeneklerin iyice emmesi için 10 dakika yüzünüzde bekletin. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın. (Çilek antioksidan ve vitamin açısından zengin olduğundan cilt hücrelerini tazeleyici etkisi vardır.)

3 Formül (Havuç ve Yeşil Çay) :

cilekBir orta boy büyüklükteki havucu buharda yumuşayıncaya kadar haşlayın. Daha sonra 1 fincan yeşil çayın içine havucu ilave edin. Karışımı sivilcelerinizin üzerine uygulayın. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile durulayın. (Havuç ve yeşil çay sorunlu ciltler için ideal bir seçenektir.)

4. Formül (Pişmiş Yulaf Ezmesi) :

Bir avuç yulaf ezmesini iyice pişirin. Soğuyana kadar bekleyin. Karışımı sivilcelerinizin üzerine ve cildinizin diğer bölgelerine uygulayın. Yüzünüzdeki gözenekleri kapatmak ve karışımı cildinizin iyice emmesi için, bu karışımı, cildinizde 15 dakika bekletin ve soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. (Gözenekleri temizler, inatçı akneleri hemen geçirir.

5. Formül (Limon Suyu ve Yer Fıstığı Yağı) :

2 yemek kaşığı limon suyunu ve aynı miktardaki yer fıstığı yağı ile iyice karıştırın. Karışımdan sivilcelerinizin üzerine küçük bir miktar koyun. Yüzünüzdeki gözenekleri kapatmak ve karışımı cildinizin iyice emmesi için, bu karışımı, cildinizde 15-20 dakika bekletin ve soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

6. Formül (Yumurta Beyazı ve Portakal Suyu) :

Portakal suyunu 2 çay kaşığı yumurta beyazı ile karıştırın. Bu karışımı, sivilcelerinizin üzerine sürün ve en az 15 dakika yüzünüzde bekletin. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

Bu formül aynı zamanda yüzünüzdeki şişlik ve kızarıklıkların azalmasını sağlayacak.

“Ebru Şallı’dan Yüzdeki Lekeleri Yok Eden Limon Maskesi Tarifi” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

“İbrahim Saraçoğlu’ndan Sivilceleri ve Akneleri İyileştiren, Oluşmasını Engelleyen Doğal Maske Tarifi” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

Ebru Şallı’dan Yüzdeki Lekeleri Yok Eden Limon Maskesi Tarifi

(Visited 50 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.