Sivilceler için Bitkisel Tedaviler

Sivilce, önemli bir cilt rahatsızlığı olup, pek çok kişinin sorunu haline gelmiştir. Sivilce tedavisinde ilk şart, el temizliği ve mümkün olduğunca sivilce ile oynamamaktır.

Sivilceler için, temizlik, beslenme, uyku düzeni, stres, sigara gibi etkenler ne kadar önemli ise tedavi şekli de o kadar önemlidir. Sivilcelerinizi doğal ve bitkilerle tedavi etmek istermisiniz? Sizin için faydalı olacağını düşündüğümüz, birkaç bitkisel reçete öneriyoruz.

Sivilceler için Bitkisel Kürler

Ihlamur Kürü :

2 su bardağı suya, 2 çorba kaşığı ıhlamur koyup, kaynatın. Tülbentten geçirerek karışımı süzün. Ilındıktan sonra, havluyu ıhlamurlu su ile ıslatıp yüzünüze kompres yapın. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayıp, iyice kurulayın.

Papatya Kürü :

6 bardak suyun içine, 1 avuç papatya ekleyip, kaynatın. Karışımı tülbentten geçirerek süzün. Ilındıktan sonra, papatyalı suyla havluyu ıslatıp tüm papatya1yüzünüze bastırın. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bebe pudrası sürerek, fazla yağı ve nemi almasını sağlayın.


Limon Kolonyası Kürü :

Yarım su bardağı limon kolonyasının içine, bir avuç adaçayı ekleyip, 2 gün bekletin. Her gün bir parça pamuğu karışıma batırıp, sadece sivilcenin üzerine bastırın. Ilık su ile durulayın mutlaka kurulayın.

Elma Sirkesi Kürü :

Yarım bardak elma sirkesi ve yarım bardak suyu karıştırın. Pamuğu karışıma batırıp yüz ve boyun bölgenizi silin. Hem ciltteki lekeler azalacak hem de sivilce tedaviniz kısa sürede gerçekleşecektir.

Not : Hangi kürü uygularsanız uygulayın, yüzünüzü ılık su ile durulayıp mutlaka kurulayın. Kürler, kullanmadan önce hazırlanıp uygulanmalıdır.

SİVİLCE ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

CİLT BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 35 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. aleyna

    bu siteye böyleseyler koydugunuziçintum ergenler adına tesekur ederim isallah bu dedikleriniz sivilcelere iyi gelir

  2. aleyna sarı kızılcaoren

    bunları buraya yazdıgınız iyi olmus ne yapacagımı bilmiyordum cok sagolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.