Sivilce Lekelerini Kaybeden Maske Tarifleri

Ciltte oluşan sivilceler, görsel anlamda hiç hoş olmayan oluşumlardır. Sivilce oluşumundan sonra, sivilcenin oluştuğu yerlerde genellikle, kırmızı renkte lekeler oluşur. Bu lekeler de  hem güzelliği hem de psikolojiyi bozar.

Hatta bu lekeleri kapatmak için kozmetik ürünlere yüklenilir. Makyaj ile kapatma yoluna gidilir. Bu yöntem günü kurtarır ama, tedavi için doğru bir yol değildir.

Şimdi size vereceğimiz doğal formüller ile sivilcenin bıraktığı bu kırmızı lekelerden kurtulmanız mümkün. Eğer bu maskeler, düzenli bir şekilde uygulanırsa sivilcelerden arta kalan kırmızı lekeler zamanla azalarak kaybolacaktır.

Sivilce Lekelerini Kaybeden Maske 1

1 çorba kaşığı boza,
1 çorba kaşığı mısır unu.

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Bir kasede boza ve mısır ununu karıştırın. Elde edilen karışımı göz bölgesi hariç, tüm yüz ve boyun bölgesine sürün. Yaklaşık 15 dakika bekletin ve cildinizi yıkayın.

Bu maske, sayesinde ciltte bulunan lekelerin rengi açılacaktır. Haftada bir defa bu maskeyi uygulamanız gerekir.

Sivilce Lekelerini Kaybeden Maske 2

1 kahve fincanı yoğurt,
1 çorba kaşığı süzme bal.

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Bal ve yoğurdu homojen bir şekilde karıştırın. Elde edilen karışımı göz bölgesi hariç yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Sonra ovalayarak maskeyi çıkarın. Maske ovalanarak çıkarıldığında kırmızı lekeler daha çabuk kaybolur.

sivilce-lekesiBu maskeyi de haftada bir uygulayın.

Sivilce Lekelerini Kaybeden maske 3

1 adet orta boy domates,
1 kahve kaşığı un.

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Domatesi blenderdan geçirin. Üzerine un ilave ediln ve karıştırın. Sonra da karışımı masaj hareketleri ile sivilce lekelerinin bulunduğu alanlara sürün.

Domatesin içinde barındırdığı maddeler, sivilce lekeleri için oldukça etkili olup, ciltteki kızarıklıkları kısa sürede yok edecektir. Ancak, domatesin yakıcı bir özelliği olduğu için ciltte fazla bekletilmemesi gerekir.

Bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.

Sivilce Lekelerini Kaybeden Maske 4

1 poşet yeşil çay,
1 miktar su.

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: 1 su bardağı sıcak suda yeşil çayı demleyin ve ılımaya bırakın.  Ilıdıktan sonra pamuk yardımı ile çayı yüzünüze sürün. 30 dakika kadar bekletin ve cildinizi soğuk su ile yıkayın.

Yeşil çayın cildi onarma özelliği vardır. Bu maskeyi hergün uygulayabilirsiniz.

Sivilce Lekelerini Kaybeden Maske 5

1 adet salatalık,
Yarım tatlı kaşığı badem yağı.

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Salatalık rendelenir ve suyu süzülür. Bu suya badem yağı eklenir ve karıştırılır. Akışkan kıvamdakı karışım yüzü sürülecektir.

Bu maske haftada bir uygulanmalıdır.

(Visited 118 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.