Selülit Nasıl Geçer? Selülit Nasıl Giderilir?

Selülit bayanlar da görülen bir fiziksel rahatsızlıktır. Selülit sebebi henüz tam olarak saptanamamıştır. Fakat genetik ve hormonel sebeblerinin olduğu dile getiriliyor. Bir kadında selülit oluşmasının genel nedenleri hızlı kilo alıp-vermesi, yanlış diyetler yapması, gün içerisinde hareketsiz kalması, dengesiz beslenmesidir.

 

Bir çok sayı da ilaçla selülitin yok edilebileceği açıklanıyor. Fakar selülit ancak bitkisel çözümlerle ortadan kaldırılabilir.

 

Selülit Nasıl Geçer? Selülit Nasıl Giderilir?

 

Selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız yediklerinize dikkat etmelisiniz. Özellikle alkol ve sigara kesinlikle tüketmemeye çalışın. Çünkü alko ve sigara kilo alımını arttırıyor. Ayrıca vücudu erken yaşlandırmaktadır. Selülitlerinizden kurtulmak için yine koyu meyveler tüketmeye özen göstermelisiniz. Aynı zaman da yağ, şeker ve tuzun bol olduğu yiyecekleri tüketmeyiniz.

Sık sık kilo alıp vermeniz de vücudunuz da selülit oluşmasını sağlar. Bu nedenle ideal kilo seviyenize ulaşıp spro yapmanız gerekiyor. Spor yaparak vücudunuzun esnek olmasını sağlayabilirsiniz. Gün içerisinde sık sık fakat az yemek yiyin. Tükettiğiniz yiyeceklerin de sebze ağırlıklı olmasına özen gösterin. Haftada bir gün kendinize masaj yaptırabilirsiniz. Bu vücudun güzelleşmesini ve rahatlamasını sağlayacaktır.

(Visited 22 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...
Latest Comments
  1. sevil

    merhaba arkadaslar ben bu selüliten kurtula bilirim lütfen bana yardimci olun dogumdan sonra cok kilo ve selülütüm aldim nasil zayifliya bilirim bide selülütü nasil gidir yardimlarinizi bekliyorum simdiden tsk ederim….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.