Sedef İçin Şifalı Bitkiler

Sedef hastalığını derinin üzerinde çıkan parlak kuru parçalardan anlayaabilirsiniz. Vücudun herhangi bir yerinde sedef meydana gelebilir. Sedef hastalığının tedavisi için bazı bitkisel çözümlerden bahsedeceğiz. Bunun için bazı çözümler şöyle:

Sedef Tedavisi

Sedef hastalığının bulunduğu deri bölgesi kızarık hale gelir. Üzerinde olaşan kabuklanmalar gümüş rengine benzerler. Sedef hastalığına daha çok  saçlı deri, diz, dirsek ve sırtın alt kısımlarında rastlanılır.

Sedef hastalığı çeşitli derecelerde olabilir.  Sedef hastalığı bulaşıcı bir hastalık değildir.

Sedef İçin Doğal Çözümler

a) Karabiber, bal, helile, çamsakızı, def­ne tohumu, günlük, ravençini. tüm malzemelerden ikişer çay bardağı bir kaba konulup toz ha­line gelinceye kadar iyice ezilir. Üç su bardağı bal ilave edilerek macun kıvamına getirilerek yenir.

b) İkişer tutam kadar ebegümeci, gelincik, gül, buğday ve ıhla­mur bir kaba konulur ve üzerine yeterince su ilave edile­rek kaynatılır. Soğuduktan sonra sorunlu bölgelere yı­kanmak suretiyle uygulanır.

c) Yarımşar su bardağı çörekotu, günlük, bal, karabiber, mesteki ve iki çay bardağı havlıcan beraber bir kaba konulur. Toz haline getirilerek iyice ezilir. Yeteri kadar bal ilave edilerek macun kıvamına geldikten sonra yenir.

Sedef Hastalığı İçin Uzmanlardan Bitkisel Çözüm Önerileri

İbrahim Saraçoğlu Sedef Hastalığı İçin Bitkisel Çözüm

Sedef hastalığı için İbrahim Saraçoğlu ise kuru üzüm çekirdeği kürü öneriyor. 15-20 adet çekirdekli siyah kuru üzüm havanda dövülür ve yenilir.. (Şeker hastası olanlar, siyah üzümün sadece çekirdeklerini dövüp kürü uygulayabilirler.) Dövülen üzüm çekirdeklerini yiyiniz.

Siyah üzümlerin taze olmasına dikkat etmelisiniz. çekirdeklerin tadının burukluğundan anlayabilirsiniz.

Ahmet Maranki Sedef Hastalığı İçin Bitkisel Çözüm

Sedef hastalığı için Ahmet Maranki kırmızı pancar kürü öneriyor.

(Visited 49 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...
Latest Comments
  1. samira

    slm dr.Ibrahim bey ben sizin konusmalarinizi cox sevirem saatlerce dinlesemde bikmam o kadar cok gozel anlatirsiniz ki butun dertlerime sanki cozum bulurum sizi cox sevirik ibrahim bey sevgi ve saygilar Gurcustandan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.