Sağlıklı ve Hızlı Kilo Vermenin Tüyoları

Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için ne yapmalı? Hızlı zayıflama nasıl olur? Hızlı kilo vermenin püf noktaları nelerdir?

Kilo verirken sağlığımızın bozulmasını elbette istemeyiz. Ama nedense hedefimize de çok çabuk ulaşmak isteriz. Vücut dengemiz bozulmadan, kısa sürede zayıflamak istiyorsak eğer, bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

Sağlıklı ve Hızlı Kilo Vermenin Yolları :

* Yüksek kalorili içecekleri derhal bırakın : Günlük aldığınız şekerli ve yüksek kalorili içecekleri keserek, kalori alımınızı önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Su, maden suyu ya da yeşil çay gibi içeceklere ağırlık vermeniz, metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur. Özellikle, yeşil çay, en güçlü metabolizma hızlandırıcılarından birisidir. Vücuttaki kaloriyi yakmanızı kolaylaştırarak hızlı kilo vermenize yardımcı olur.

* Az ve sık sık yemek yiyin : Bir seferde fazla yemek tüketiminden kaçının.Günde üç öğün yemek yemek, yerine, 6-8 defa az miktarlarda yemek yemeniz metabolizmanızı hızlandıracak ve sizi daha sağlıklı kılacaktır.


* Kendinizi çok fazla aç bırakmayın :
Uzun süre aç kalmanız, enerji ihtiyacınızı karşılamak için, kaslarınızı yorgun düşürecektir. Bu da daha az kalorinin tüketilmesine ve depolanan yağlarınızın hayatta kalma alarmı doğrultusunda korunmasını neden olacaktır. Yapılması gereken şey; yeterli ve dengeli beslenip yediklerinizi diyet yardımıyla yakma yoluna gitmektir.

kilo* Karbonhidratlara dikkat edin : Karbonhidratları, egzersiz yapacağınız zaman tüketin. Günlük karbonhidrat ihtiyacınızı lifli besinlerden karşılayın. Bisküvi, kek ve çikolata gibi şekerli ve nişastalı karbonhidratlardan kaçının.

* Düzenli olarak egzersiz yapın : Düzenli egzersiz yapmak, sadece egzersiz yaparken değil,  egzersizden sonra da kalori yakmanızı sağlar. Kaslarınızın güçlenmesi, daha fazla kalori yakmak anlamına geleceğinden, ağırlık kaldırma çalışmalarını tercih edebilirsiniz.

* Kendinize gerçekçi hedefler belirleyin : Zayıflama – kilo verme yolunda kendinize gerçekçi hedefler belirlemeniz, zayıflama sürecinde sizi motive eder ve bunun sürekliliğini sağlar. Kilo verme yolundan kendinize öncelikle hedefler belirleyin ve bunları gerçekleştirmek için çaba gösterin. Hedeflediğiniz kiloya ulaştığınızda nasıl görüneceğinizi hayal edin.

* Yeterli miktarda sıvı alın : Su, vücudun yağ hücrelerinin yakılması sırasında, meydana gelen, toksinlerden, arınmasına yardımcı olur. Gün içerisinde bol, bol su için.

* Her öğünde protein alın : Her öğunde yeterli derecede protein aldığınızdan emin olun. Protein kaslarınızı muhafaza etmenizi sağlar. Bu durum,  daha fazla kalori tüketmeniz anlamına gelir.

ZAYIFLAMA ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

SAĞLIK ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 31 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.