Saçların Hızlı Uzaması için Neler Yapılmalı?

Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmayı kim istemez. Ancak uzun saçlardan ziyade sağlıklı saçlara sahip olmak daha önemlidir. Çünkü saçlarınız sağlıklı olunca zaten uzar değil mi?

Güzelliğinizi ve albeninizi tamamlayacak saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını kolaylaştıracak bilgileri bu makalemizde sizlere anlatmaya çalışacağız.

Ancak; saçlarınızı uzatmak istediğinizde bazı etkenlere dikkat etmeniz gerekecektir. Yani; saçları olumsuz yönde etkileyebilecek şeylerden uzak kalmak gibi.

Sağlıklı saç zaten uzar diyor ve saçlarınızı sağlığı için de saçlarınızı hem içten ve hem de dıştan doğal olarak beslemenizi, saçlarınızı ılık su ile yıkamanızı, saç diplerine masaj yapmanızı, saçınızı yıpratacak kimyasal bakım ürünleri ile cihazlardan uzak kalmanızı, sigara, alkol ve stresin olmadığı bir yaşantı tarzı seçmenizi önerdiğimiz gibi;

Ayrıca, evinizde bulunan birçok doğal malzemelerle de saçlarınızı hızlıca uzatabilirsiniz diyor ve

Saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olacak doğal maske tariflerini sizlere şöyle aktarıyoruz.

Saç Uzamasını Hızlandıran Yumurta-Süt Maskesi : 

2-3 yemek kaşığı zeytinyağı,
1 yumurta akı,
Yarım bardak süt,
1 limonun suyu.

Malzemeleri bir kasede toplayın ve iyice çırpın. Sonra bu karışımı saç diplerine masaj yaparak yedirin. Saçınızı bone veya poşet yardımı ile kapatıp bu şekilde 15-20 dakika bekleyin. (Maskenin etkili olması için mutlaka saçınızı kapatın.) Sonra saçınızı ılık su ile şampuanlayıp, durulayın.

ısırgan-otu-cayiBu maskeyi haftada 2 kez uygulayın. En kısa sürede saçlarınızın sağlıklı olarak uzadığını fark edeceksiniz.

Saç Uzamasını Hızlandıran Isırgan otu Çayı :

Isırgan otu içeriğindeki bileşenler, saçı besler ve saçın sağlıklı olmasını sağlar.

Isırgan otu çayı hazırlamak için, önceden kurutulmuş olan ısırgan otları bir miktar su ile bir tencerede kaynatılır. Sonra bu karışım süzülür ve bu su ile saçlar yıkanır.

Yalnız bu su ile saç yıkadığınızda parmak uçlarınızla derinize masaj yaparsanız ekstra etki elde edersiniz. Çünkü parmak ucu masajı saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandıracaktır.

Isırgan otu suyu ile yıkanan saçlarınızı durulamadan 15 dakika bekletin. Daha sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın.

Bu işlemi haftada 1 veya 2 kere uygulamak, saçlarınızın daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

Saç Uzamasını Hızlandıran Yoğurt Maskesi :

Yoğurt insan sağlığı açısından önemli bir besindir. Cilt ve saç içinde oldukça faydalıdır. Yoğurt, saç ve saç diplerine sürüldüğünde buradaki nemi hapseder ve korur. Nem saçın daha hızlı uzamasını sağlar.

Yoğurt maskesi için;

4 kaşık yoğurt
2 kaşık zeytinyağı
2 kaşık sirke

Bir kasede malzemeleri karıştırın ve elde edilen karışımı parmak uçları ile saçınıza  uygulayın. Maskenin kurumaması için bir bone ya da poşet yardımıyla saçınızı kapatın. Maskeyi saçınızda 20 dakika bekletin

Daha sonra bu maskeyi ılık suyla alışık olduğunuz üzere yıkayabilirsiniz. Haftada 1 ya da 2 kere uygulayacağınız bu maske saçlarımızın sağlıklı uzaması için sizlere yardımcı olacaktır.

(Visited 227 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.