Saç Rengini Açmanın Yolları

Saç rengi nasıl açılır? Koyu saç rengi nasıl açılır? Saç rengini açmak için ne yapmalı?

Saç rengi kişinin ten rengine göre farklılık gösterir. Olaki, saç boyanızın rengi koyu oldu ve bu renk size gitmedi. Ne yapacaksınız?

Saç boyanızın rengini hirrojen peroksit ile yapabilirsiniz.Hidrojen peroksit, toksik etkilerinden korunmanın mümkün olması nedeni ile bu amaçla kullanılır. Hidrojen peroksitte serbest hale geçen oksijen renk açıcı etki yapar. Saçtaki melanine etki ederek onu renksiz hale getirir. Bu madde, hem saç rengini açıcılarla hem de kalıcı boyalarla birlikte kullanılabilmektedir.

Suyla çözeltilerek kullanıma hazır hale getirilir ve tek başına kullanılacak olursa saçın rengini açtığı gibi saçı daha çok gözenekli hale getirir.

Saç boyalarına katılan hidrojen peroksit değişik şekillerde bulunmaktadır.

1. Tablet şeklinde: Bünyesinde kurutulmuş perhidrol içerir ve her tabletin içinde 1 mlt perhidrol bulunur.

2. Krem şeklinde: Doğrudan boyaya karıştırılarak kullanılan hazır haldeki boyalardır. Piyasada hazır olarak sunulan örnekleri ( %3’lük, %6′lık, %9′luk, %12′lik gibi) mevcuttur.

3. Sıvı şekilde (oksijenli sular): Daha çok dekolarasyon işleminde kullanılan hazır ürünlerdir. Bu ürünler de direk olarak kullanılırlar. ( %3’lük, %6’lık, %9’luk )

4. Perhidrol: Saç boyama işlemlerinde belirli dozajlarda saf su ile karıştırılarak kullanılır. Hidrojen peroksidin %30”luk çözeltisidir. Açıkta kalması halinde bozulabilir. Bu nedenle karanlık yerlerde, koyu renk şişelerde muhafaza edilmesi tavsiye edilir.

SAÇ BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 70 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.