Peeling Nedir? Peeling Neden ve Nasıl Yapılır? Peelingin Faydaları Nelerdir?

Cildin görüntüsünü bozan temel sebeplerin başında, sivilce izleri, güneş lekeleri, yara izleri ve yaşlanma belirtileri gelir. Bu tarz cilt problemlerinden kurtulmak için “soyma” anlamına gelen “peeling” etkili bir yöntemdir.

Cildin derinlemesine arındırılması, hasarlı üst deriyi kaldırarak, sağlıklı deriyi ortaya çıkarma işlemine peeling denir.

Peeling ile ölü hücreleri temizlemek, cildi su buharına tutmak ve siyah noktaları temizlemek ve son olarak da cildin ihtiyacına göre yoğun nem veren, canlandıran, besleyen bir maske uygulamak çok zamanınızı almayacaktır.

Peelingin Faydaları :

Peeling’in kese işleminden farkı yoktur. Keseleme olayı ölü hücreleri vücudumuzdan nasıl atıyorsa, peeling işlemi de aynı şekilde yüzümüzdeki ölü deriyi temizleyerek, alttaki taze ve canlı deriyi ortaya çıkarır. Ölü hücreler atıldıktan sonra temiz bir süngerle fazlalıkları alın. Cildin dokusu peelingle daha güzelleşecektir. İncelen cilt daha düzgün olur, göze daha şeffaf görünür, rengi de daha açılır. Renk yüzün her yerinde aynı olur, gözenekler daha küçük durur.

Bu işlemin başka büyük bir yararı da şudur : Ölü deri giderildikten sonra üst deri nemlendiriciyi kolaylıkla kabul eder.

Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Öncelikle, yüzünüzü günlük yüz temizleyicinizle yıkayın. Nazikçe kuruladıktan sonra, hazırlamış olduğunuz peeling kremini tahta bir kaşık yardımıyla yüzünüze ve dekoltenize yayın. Cildin, kremin nemini alabilmesi için bir süre bekleyin. Cilt nemi alınca hafifçe kas yönünde dairesel hareketlerle ovalamaya başlayın. Sert hareketlerden kaçının çünkü cilt çok hassastır ve tahriş olabilir. Boyun bölgenizi de ovalamayı ihmal etmeyin.

CİLT BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

CİLT MASKELERİ ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 426 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.