Neler Kilo Vermenizi Kolaylaştırır?

Kilo vermek için yaptığınz diyetler, istediğiniz sonucu vermiyor. Belki daha fazla kilo vermek istiyorsunuz.

Sizi sevindirecek, çabalarınız boşa gitmeyecek, sonuçtan memnun kalacağınz önerilerimiz ile yardımcı olmak istedik.

İşte diyetinize ekleyeceğiniz ve

Kilo vermenizi kolaylaştıracak tüyolar :

Su : Hücreleriniz gerekli olan suyu almadığında, vücudun yağ yakma hızı düşer. Bunun sebebi, sadece yeterli miktarda su dolu hücrelerin yağ yakma etkisine sahip olmasıdır. Günde 2 ile 2,5 litre arasında su tüketin.

 

İyotlu Tuz : Tiroit bezinin salgıladığı tiroksin hormonu, enerji üretimini arttırmaya yarar. Bu hormonu çalıştırmak için iyot gereklidir. İyotun temin edileceği en iyi yol deniz ürünleri ve iyotlu sofra tuzudur.

Baharatlar : Kırmızıbiber, karabiber, tarçın, sarımsak, zencefil gibi keskin baharatlar, metabolizmayı hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Bu baharatlar vücut ısısını arttırdıkları için, kalori yakma ihtiyacı da %25 artacaktır. Günde iki defa yemeklerinize ve salatalarınıza bu baharatlardan ekleyin.

Kahvaltı : Güne kahvaltı ile başlayın. Sabahları uyandığınızda karnınızın düz olduğunu fark edersiniz. Ancak kahvaltıyı atladığınızda, açlık öğlen saatlerinde fazlalaşır ve normalde yiyeceğinizden daha fazla şey yemeye başlarsınız. Kahvaltıda özellikle lifli ve sebzeli gıdalar tüketmek sizin için faydalı olacaktır.

Çorba : Yemeklerden önce çorba içmeyi alışkanlık haline getirin. Çorba açlığınızı bastırır, midenizde yer kaplar. Böylece normalden %33 daha az yersiniz. Tarhana ve sebze çorbalarını bol bol tüketebilirsiniz.

Elma Sirkesi : Bağırsakları zararlı bakterilerden kurtarmak ve böbreklerdeki toksinleri atabilmek için, sabahları 1 bardak suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı bal karıştırarak içerseniz, sonucunu çok çabuk fark edersiniz.

Ketentohumu : Lifler doğal posa besinleridir ve vücut onları sindiremediği için mideyi tok tutmaya yararlar. Yoğurdun içine 1 yemek kaşığı ketentohumu eklerseniz, uzun süre açlık hissetmezsiniz. Ayrıca ketentohumu kalp ve damar sağlığı açısından büyük yarar sağlar.

“Kilo Vermek için Neler Yenilmeli?” bu konumuz için tıklayınız.

“Ender Saraç’tan Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 61 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.