Mide Yanması Nasıl Geçer? Mide Yanmasını Geçiren Ev Tedavileri

Mide yanması, midede bulunan asitin yemek borusuna sızması ile oluşan bir yanma hissidir. Mide yanması çoğunlukla yemek sonrasında olur. Bunun nedeni, bazı yiyeceklere midenin verdiği tepkidir.

Burada çözüm için ilk adım, mide yanmasına neden olan yiyeceklerin tespitidir. Tabi ki yenme şekli de çok önemlidir.

Şimdi gelelim, mide yanması olduğunda evde neler yapabiliriz. Evde yapabileceğiniz pratik bitkisel tedavileri şöyle sıralayabiliriz.

Mide Yanmasını Geçirecek Bitkisel Tedaviler :

* Bir fincan havuç suyu, 1 tatlı kaşığı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı balla karıştırılır. Havuç suyu yerine, patates suyu da olabilir. Bu karışım, öğle yemeğinden 1 saat önce ve yatarken olmak üzere günde 2 defa içilebilir.

* Bir çay bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı bal ve yarım limon sıkılıp içilebilir.

* Yemeklerden sonra nane ve papatya çayı içilebilir. Yemeklerden önce ise, aynı safa çayı, nergis çayı, kantaron çayı, keten tohumu, meyan kökü gibi bitkilerden çay yapılarak içilebilir.

meyan-koku-cayi* Bir bardak kaynar suya, 10 gram civanperçemi konulur. 10 dakika demlendirilip günde 2-3 bardak içilebilir.

* Bir bardak kaynar suya 6 gram ufalanmış ebegümeci konulur.10 dakika bekletilerek günde 3 bardak içilebilir.

* Bir bardak kaynar suya 5-10 gram kantaron konularak 10 dakika demlendirilir.Öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 bardak içilebilir. Bu karışımı içmeye 25 gün devam edilir.

* Bir bardak suya 10 gram kuru üzüm konularak 10 dakika kaynatılarak içilebilir.

* Bir su bardağına yarım fincan patates suyu. 1 tatlı kaşığı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı bal konularak karıştırılır. Üzerine su ilave edilerek sabahları aç karnına içilebilir.

* Bir su bardağına 1 fincan havuç suyu, 1 tatlı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı bal konularak karıştırılır. Üzerine su ilave edilerek günde 3-4 bardak aç karnına içilir. Bu uygulamaya 2 ay devam edilir.

 

(Visited 54 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.