Mide Ağrısına İyi Gelen Bitki Karışımları

Mide ağrısının nedeni, çoğunlukla, yediğimiz yemeklerdir.

Mide ağrısı, genellikle, göğüs ve karın bölgesi arasında hissedilir. Bu tip ağrılar, hafif, orta ve ciddi boyutta olabilir.

Yalnız, bazı şifalı bitkiler, doğal çaylar ve evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler ile mide ağrısına evde çözüm bulabilirsiniz.

Ancak, mide ağrılarını, yediklerinizden bağımsız olarak sürekli yaşıyorsanız, mutlaka doktora görünmenizde fayda vardır.

Şimdi, beslenmeye bağlı, mide rahatsızlıklarında evde uygulayabileceğiniz doğal tedavi yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz.

Mide Ağrısını Geçiren Bitkisel Karışımlar :

Fazla yemek nedeniyle mideniz ağrıyorsa ve şişlik hissediyorsanız aşağıdaki malzemeleri karıştırarak içebilirsiniz.

* Yarım bardak su, yarım çorba kaşığı nane suyu, yarım çorba kaşığı misket limonu suyu, birkaç damla zencefil suyu ve yarım çay kaşığı tuz ile bir karışım hazırlayıp içebilirsiniz.

* 2 çorba kaşığı limon suyu, yarım çay kaşığı kaya tuzu ve 1 bardak sudur. Bunları iyice karıştırdıktan sonra ağrınızın durumuna göre günde 3 kez içebilirsiniz.

* Taze nane yapraklarını bir kaba koyup 10 dakika kadar kaynattıktan sonra suyunu çay gibi tüketin. Tatlı olmasını istiyorsanız bir çay kaşığı kadar bal kullanabilirsiniz. Ayrıca nane çayına limon sıkmak midenizin daha kısa sürede hafiflemesini sağlayacaktır.

* Mide ağrısına iyi gelen diğer bir çayda papatya çayıdır. Papatya çayı mideyi sakinleştirme özelliği ile ağrılarınızı kısa sürede geçirir.

Ayrıca, gazlı içeceklerden de uzak durmanızda fayda vardır.

“Mide Dostu Besinler” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

“Mide Ağrısını Geçiren Bitkisel Ev Tedavileri” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

(Visited 66 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.