Menopoza Bağlı Sıcak Basmalarından Kurtulmak için Bitkisel Tedavi

Sıcak basması, menopoz dönemindeki kadınların önemli bir kısmının yaşadığı bir sıkıntıdır. Genellikle menopozun ilk yıllarında ortaya çıkan bu durum, bazı kadınların günlük yaşamını etkileyecek kadar şiddetli olabilirken, bazılarında önemsenmeyecek kadar hafif geçebilmektedir.

Sıcak veya ateş basması ataklarla seyreder. Bazı kadınlarda ataklar çok ender ortaya çıkarken, bazılarında günlük atak sayısı 50 üzerinde olabilir. Ataklar bazı kadınlarda saniyeler sürerken, bazılarında birkaç dakika devam edebilir.

Ateş basması atakları, genellikle, menopozun ilk 1-2 yılında devam eder ve bu süre sonunda ortadan kalkar. Bazı kadınlarda ataklar,5 yıldan uzun süre devam edebilmektedir.

Menopoz döneminin en önemli sıkıntılarından olan ve bazı kadınları canından bezdiren bu ateş basmalarına çare arayanlar için, bir bitkisel karışım tarifi vermek istiyoruz.

Menopoz döneminde yaşadığınız sıcaklamaları veya ateşlenmeyi geçirecek bu bitkisel karışımı evde kolaylıkla hazırlayabilir ve sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Ateş Basmalarını Önleyen veya Gideren Bitkisel Karışım :

* 1 tutam rezene tohumu,

* 1 tutam adaçayı,

* 1 tutam aslanpençesi,

* 1 parça ayva,

* 1 tutam hayıt otu,

* 1 tutan ısırgan otu,

* 1 tutam sarı kantaron.

Malzemelerin tümünü karıştırın. Her seferinde taze olarak içmek için;

1 su bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı malzeme atıp 7-8 dakika demleyin. Ardından tülbent yardımıyla süzün. Bu çayı her öğünden sonra 1 bardak için.

“Sıcak Basmaları Nedir? Nasıl Olur? Ne Yapmak Gerekir?” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

“Menopoza Bağlı Sıcak Basmalarını Azaltan Yöntemler” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

(Visited 61 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.