Kuru Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Saç, köklerinde bulunan Sebumun yetersiz salgılanması, beslenme şekli ve vitamin eksikliği  (A,B,C,D,E,P vitamini, Çinko ve Kalsiyum), perma, boya, sıcak kurutma, uzun süreli güneşlenme gibi dış etkenlerden dolayı saç kurur.

Kuru saç parlamaz, mat ve bakımsız bir görünümü vardır.

Saçlardaki kuruluğu gidermenin yolu, besleyici bir program uygulamaktır.

Kuru Saçların Bakımı :

* Şampuandan önce besleyici bir ürün uygulayın. Saçınızı sıcak bir havluyla sararak, uyguladığınız üründe önerilen süre kadar bekleyin. Sıcak havlu ürünün saçınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Şampuan öncesi uyguladığınız bu bakımın avantajı, saçı daha sonraki bakımlara hazır hale getirmektir.

* Daha sonra, saç tipinize uygun ve besleyici özelliğe sahip bir şampuan ile saçınızı yıkayın.

kuru-sac* Şampuan sonrası saç kremi uygulayın. Kreminizi durulama gerektirmeyen ürünler arasından da seçebilirsiniz. Bu tip ürünlerin avantajı diğer yıkamaya dek saçı dış etkenlere karşı korumasıdır.

* Haftada bir kez, kuru saçlar için hazırlanmış besleyici bir maske uygulayın.

* Saçınızı çok sıcak kurutmayın.

* Eğer güneşleniyorsanız, şapka veya bandana kullanın ya da güneşten koruyucu bir ürün uygulayın.

* Saçınızı sert bir şekilde fırçalamayın. Kuru saçlar kırılmaya çok meyillidir. Fırçalamadan önce, saçınızın kolay taranmasını sağlayacak ürünler kullanın.

* Saç fırçanızı ise yumuşak ve doğal kıllı olanlardan seçin. Saçınızı kökten uca doğru fırçalayın, böylece sebumun saç boyunca yayılmasını sağlamış olursunuz.  Saçın doğal korunmasını, köklerdeki,sebum salgısı, sağlar.

* Kuru saçlarda saç uçlarında çatallaşmalar yani kırıklar çok sık görülür. Saç uçları, köklere göre, daha hassas ve kırılgandır. Saç uçlarındaki kırıkları  düzenli olarak kestirin.

SAÇ BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 18 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...
Latest Comments
  1. selda

    saçlarım çok kuru ve uzamıyor elimden gelen her şeyi denedim ama bitürlü istediğim saçlara sahip olamadım nolur yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.