Kuru Saçlar için Bakım Kürleri

Saçlı deride bulunan yağ bezleri, saç gövdesini kaplayacak kadar yeterli yağ üretmezse ve suyun buharlaşmasını önleyemezse, bu kuru saça neden olur.

Saç, boya, perma röfle veya fön normal bir saçın bile kurumasına yol açar.  Çünkü bu işlemlerle saç yapısı zarar görür ve nemi etkin bir şekilde tutmakta zorlanır. Hasar görmüş saç zayıftır, kolayca kırılır, sertleşir ve saç uçları çatallanır.

Ayrıca, toz,kir, egzost gazı, güneş, rüzgar, klorlu su da saçın kurumasına yol açar.

Kuru Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? diyorsanız eğer bu konumuzu tıklayınız.

Eğer, saçlarınız kuru ise, saçınızı yıkadığınız suya elme sirkesi katmak oldukça faydalıdır. Özel bir bakım isteyen bu saç tipi için bazı bakım kürlerini de sizlerle paylaşmak istedim.

Kuru Saçlar için Oldukça Faydalı Bakım Kürleri :

kuruKına ile Bakım : 8 yemek kaşığı kına, bir yemek kaşığı yağ ve yeterli miktarda süt ile karıştırılarak hamur haline getirilir. Bu karışım, saçlara iyice yedirilerek sürülür. Yarım saat bekletilir ve ılık su ile yıkanır.

Yağ Bakımı Kürü : Hindistan yağı ve zeytinyağı masaj yapılarak saça uygulanır ve bir süre beklenir. Beklendikten sonra tekrar saç derisine masaj yapılır ve saçlar yıkanır.

Süt Bakımı Kürü : Diğer bakım kürlerini denemek istemiyorsanız veya yağa karşı bir alerjiniz var ise bu bakım türünü deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken saçınıza ve kafa derinize süt ile masaj yapmak ve masajdan bir saat sonra yıkamak.

SAÇ BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

SAÇ MASKELERİ ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 86 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. birsen

    saçım çok kuru neyapmalıyım çok kabarıyor roflede var bana yardımcı olun

  2. visitor1

    bol su içip zeytinyağı yeyin düzenli olarak
    Ama bademyağı,zeytinyağı karışımı sürebilirsiniz temiz saçınıza 1 saat kalsın sonra yıkayın bunu da düzenli arlıklarrla yapın dökülmede durar.Bol da su için.Çok sık da boya yapmayın
    http://www.zeytinyagibutigi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.