Koltukaltı ve Bikini Bölgesini Tahriş Etmeden Beyazlatan Yöntemler

Koltukaltı ve bikini bölgesi, aşırı terleme, jilet, ağda, epilasyon aletleri kullanımı sonucu bu bölgelerde kararma olabilir. Kullanılan deodeorant ve rolan da ciltteki kararmanın diğer suçlusudur.

Ancak, evde uygulayacağınız doğal yöntemlerle kararan bu bölgelerinizi tahriş etmeden beyazlatmanız mümkün. Şimdi sizlere önereceğimiz maskeler sayesinde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Yalnız, bu maskeleri uygulamanız için koltukaltınızın ve bikini bölgenizin kıldan arınmış ve sabunla yıkanmış olması gerekiyor.

Özellikle yaz aylarında hepinize yardımcı olacak bu yöntemleri şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Beyazlatan 1.Yöntem

1 çorba kaşığı karbonat

1 tatlı kaşığı limon suyu

2 çorba kaşığı süt

Tüm malzemeleri karıştırın. Karışımı kararan bölgelere sürün ve 5 dakika masaj yapın. 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı haftada üç kez düzenli olarak 1 ay yapın.

Beyazlatan 2.Yöntem

maske1 tatlı kaşığı pirinç unu,

1 tatlı kaşığı yoğurt,

1 tatlı kaşığı elma veya üzüm sirkesi

Malzemeleri karıştırın. Koltukaltınıza uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Ilık su ile yıkayın. Sonra yarım limon ile koltukaltınızı 5 dakika kadar ovalayın ve tekrar yıkayın. En son bu bölgeyi pudralayın.

Bu kürü normalde haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Ancak, bu bölge çok kararmış ise, haftada üç kez uygulayabilirsiniz. Koltuk altınızın bir ay içerisinde istediğiniz beyazlığa ulaşacaktır.

Beyazlatan 3.Yöntem

1 çorba kaşığı karbonat

1 çorba kaşığı taze limon suyu

Her iki malzemeyi iyice karıştırın. Kararan bölgeye 5 dakika kadar masaj yapın. 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın.

Beyazlatan 4.Yöntem

1 tatlı kaşığı karbonat ve aldığı kadar gül suyu.

Karbonatı krem kıvamına gelinceye kadar gül suyu ile özeyin. Sonra karışımı kararan koltuk altı veya bikini bölgenize uygulayabilirsiniz. Sorunlu bölgenizde 5 dakika bekletin ve ovarak çıkarın.

Bu maskeyi süt ve su ile de yapabilirsiniz.

Beyazlatan 5.Yöntem : Limon

limonLimonu ikiye bölün. Kararan bölgeye 5 dakika kadar masaj yaparak sürün. Kurumasını bekleyin ve daha sonra ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı bir gün yapın, bir gün yapmayın.

Bir ay boyunca düzenli olarak uygulayın.

Cilt renginizin daha açık ve pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Cildinizde geçmeyen kızarıklık ve yaralara sebep olursa uygulamayı bırakın.

Beyazlatan 6.Yöntem Patates

Bu yöntem kimseye alerji yapmaz, deriyi tahriş etmez, sağlıklı bir yöntem diyebiliriz.

Bir patatesi güzelce yıkayın ve kabuğu ile birlikte dilimleyin. Kararmış koltukaltı ve bikini bölgenize 15-20 dakika sürün. Patatesin suyu bittikçe üzerinden kesin ve tekrar sürmeye devam edin. Sürme işlemi bitince o bölgeyi yıkayın ve pudralayın.

Not : Limon kullanılan maskeleri bikini bölgenize uygulamayın. Tahriş edebilirsiniz.

(Visited 80 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 3 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.