Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı bölgesinde, terlemenin yoğun oluşu, kıl köklerinin varlığı, traş, sürtünme, nem ve bazı kimselerde genetik olarak var olan yoğun pigmentasyon, koltuk altı kararmasının belli başlı nedenleridir.

Kullanılan bazı deodorantlar da koltuk altında kararma yapabilir. Ağda ve epilasyon sonrası açık duruma gelen ter bezi uçları, roll-on ve deodorant gibi kimyasallara maruz kaldığında ve koltuk altı kılları alındıktan sonra uygulanan kimyasallar sebebiyle de koltuk altı bölgesi kararabilir.

Ağda ve epilasyon sonrası koltuk altına herhangi bir kimyasal ürün tatbik etmemek ve en az 24 saat boyunca deodorant /roll on kullanmamak, koltuk altı kararmasını geriletebilir.

Koltuk altı bölgesinde oluşan kararma bayanları o kadar rahatsız eder ki, kıyafet seçiminde, japone ve düşük kollu kıyafetlerden hep kaçınırlar.

Şimdi biz diyoruz ki; artık, koltuk altı kararması kabusunuz olmasın. Evde hazırlayabileceğiniz doğal ve pratik uygulamalarla bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Ancak: tüy alınması işleminden sonra, kesinlikle, koltuk altı cildine kimyasal ürünler uygulamayın.

limon2Koltuk altı bölgesi kararmasına evde doğal çözümler :

Limon : Limon, cilde temizlik ve duruluk verir, cilt rengini ağartır ve açar. Kalınca kestiğiniz bir limon dilimini koltuk altı bölgenize sürün ve bir müddet bekledikten sonra durulayın. Limonun asitli yapısı cildi kurutacağından, uygulama sonrasında nemlendirici kullanabilirsiniz.

Sirke : Sirke ve pirinç ununu karıştırarak bir macun elde edin. Bu macunu duş sonrası temiz ve kurulanmış koltuk altınıza sürün. Kurumasını bekleyin ve durulayın.

Sirke ve pirinç unu ile hazırladığınız bu maske sayesinde hem cilt renginiz açılır, hem de ter kokusuna sebep olan bakterilerin etkisiz hale gelmesi sağlanmış olur.

Karbonat : Cilt renginin açılmasında da son derece etkili olan karbonatı, yeterli miktarda suyla karıştırıp koltuk altınıza düzenli aralıklarla uygulayabilirsiniz.

Portakal kabuğu-Gül suyu : Güneşte kuruttuğunuz portakal kabuklarını rendeleyin ve bir miktar gül suyu ilave ederek macun haline getirin. Karışımı koltuk altınıza uygulayın, kurumasını bekleyin ve soğuk suyla durulayın.

Ölü hücrelerin atılmasını ve koltuk altı cilt renginin açılmasını sağladığını göreceksiniz.

Sandal Ağacı : Sandal ağacı tozunu ve gül suyunu karıştırarak macun kıvamına getirin ve koltuk altınıza sürün. Karışımı sürdükten sonra 15 dakika bekleyin ve durulayın.

Sandal ağacı, koltuk altı cilt renginin açılmasını sağlayacak, gül suyu da yumuşaklık ve ferahlık hissi verecektir.

(Visited 45 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.