Koltuk Altı Kararması için Pratik Ev Tedavileri

Koltuk altı kararmasının farklı nedenleri vardır. Eğer koltuk altı tüylerinizi tıraş yöntemiyle alıyorsanız ve derinin altında kalan kıl uçlarının derinin yüzeyinde koyu bir renk almasına neden olur. Aşırı terleme de diğer bir nedendir. Vücudun hormon değerlerinin sürekli değişim halinde olması da kararmaya yol açabilir. Koltuk altı bakteri oluşumu için uygun bir alandır. Yeterince hava alamamasından dolayı da bu bölgede oluşan enfeksiyon koltuk altı kararmasına yol açan başka bir sebeptir. Kullanılan deodorantlar da koltuk altını karartan başka bir sebeptir.

Şimdi; koltuk altı rengini vücudunuzun diğer bölgeleriyle aynı tonda tutmak için evinizde uygulayabileceğiniz yöntemleri sizlere aktarmak istiyoruz

Koltuk altını beyazlatan yöntemler :

Patatesle beyazlatma: Birkaç tane patates dilimleyip koltuk altınızı ovalayabilirsiniz. 5-10 dakika bu işlemi yapıp ılık bir suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

Limon ile beyazlatma: Cildinizin herhangi bir bölgesinde oluşan bir kararmada limon etkili bir beyazlatma yöntemidir. Duş öncesi koltuk altınızı bir limon dilimiyle ovalayabilirsiniz. Böylece dökülen ölü deriler sayesinde rahatsız olduğunuz bu görünümden kolayca kurtulabilirsiniz.

dogal-yontemSalatalık uygulaması: Limonun tahriş edebilme ihtimaline karşı limon suyunu salatalık suyuyla karıştırıp uygulayabilirsiniz. Salatalık cildin tahriş olmasını ve kaşınmasını engeller.

Karbonat kullanmak: Koltuk altı kararmasına uygulanabilecek doğal ürünlerden biri de karbonat kullanmaktır. Karbonatı suyla karıştırıp koltuk altınıza fırçalama yoluyla uygulayabilirsiniz. Karbonat hem kötü kokunun yok olmasında yardımcı olur, hem de fırçalama sayesinde tıkanmış gözenekler açılır.

Nohut unu ile beyazlatma: Nohut unu da koltuk altı kararmasını beyazlatmada etkili yöntemlerden biridir. Nohut ununu, yoğurt, limon ve bir tutam zerdeçal ile karıştırıp bir maske elde edebilirsiniz. Bu karışım beyazlatmanın yanı sıra cildinizin nemini korumasında da faydalı olacaktır.

Şeker maskesi : 1 su bardağı esmer şeker ve 3 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırıp koltuk altınıza nemlendirici sürdükten sonra uygulayın. 5 dakika bekletin. Bu karışımı haftada 1 kez uygulayın.

Pomza taşı : Koltuk altı bölgenizdeki siyah kötü görüntüden kurtulmak için; eczane ve  aktardan temin edebileceğiniz pomza taşından faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken taşı iyice ıslatmak ve koltuk altı bölgenize sürmektir.

Bu uygulama, koltuk altınızı ölü hücrelerden kurtarıp, beyazlatacaktır.

Eğer, bu uygulamalardan sonra istediğiniz sonucu alamadınız ise, mutlaka bir doktora danışın. Belki, bu durum bir hastalığın habercisi olabilir.

(Visited 32 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.