Kolay Kilo Vermenizi Sağlayan İçecekler

Günlük yaşamınızda yer verebileceğiniz bu içecek türleri ile rahatlıkla kilo verebilirsiniz.

Bu içecekler, iştahınızı keserek,  kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Bu içecekler, aynı zamanda sağlık içinde çok faydalı içeceklerdir.

 

Hayatınızdan çıkaramayacağınız, kilo vermenizi kolaylaştıracak bu içecekler, su, yeşil çay, papatya çayı, şekersiz içilen çay ve kahvedir.

Kolay kilo verdiren veya kilo vermenizi kolaylaştıracak bu içeceklere şöyle bir göz atalım.

 

Su : Hayat için olduğu kadar, diyet için de en önemli olan içecek sudur. Diyette su içmek kilo vermeyi kolaylaştırır. Günde tavsiye edilen miktar ise 2,5 litredir. Yağların idrarla kana karışmadan dışarı atılmasını sağlar.

Yeşil Çay : Bilinen en etkili diyet çaylarından birisi de yeşil çaydır. Hem sağlık için, hem de diyet için çok faydalı olan yeşil çay kilo vermeyi kolaylaştırdığı gibi kanser dahil tüm hastalıklardan korur.
C vitamini yönünden çok zengin olduğu için,  özellikle, kış aylarında gripten korunmak içinde içilebilir.

Papatya Çayı : Papatya çayı antioksidan özelliğine sahip son derece etkili bir çaydır. Alınan besinlerin yağını midede çözer ve yağ olarak depolanmasına engel olur. Papatya çayına damlatacağınız birkaç damla limon etkisini arttırabilir.

Günde içilen 2 ya da 3 fincan papatya çayı kilo vermeyi hızlandırır. Özellikle uyku sorunu yaşayanlar, yatmadan önce papatya çayı içerse sakinleşir ve uyuması kolaylaşır.

Şekersiz Çay ve Kahve : Çay ve kahve şekersiz içildiğinde hiç kalori içermez. Bu yüzden diyet listelerinde sınırsız olarak içilmesine izin verilir. Şekersiz içilen çay, kahve ve nescafe vücutta ki yağların çözülmesinde yardımcı olur. Ancak, sağlık için fazla içmemeye özen göstermelisiniz.

“Neler Kilo Vermenizi Kolaylaştırır? bu konumuz için tıklayınız.

“Zayıflatan Bitki Çayları ve Tarifleri” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 38 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.