Kolay Kilo Vermek İçin Kalori Yakmanın Yolları

Kilo vermek ve kalorilerinden kurtulmak isteyen bayanlar, bu konuda çok zorlanırlar. Aslında yaşam tarzınızı değiştirerek kolayca kilo verebilirsiniz. Yapacağınız ve dikkat edeceğiniz küçük değişikliklerle kilo vermeniz mümkün. İşte size kolayca kilo vermenizi sağlayacak kalori yakma yolları:

Kolay Kilo Vermek İçin Kalori Yakmanın Yolları

Kalori yakmak için, ilk olarak az ve sık yemek yiyin. Ayrıca bol kalorili abur cubur dan uzak durmanız gerekiyor. Öğün aralarında bir şey yemek istiyorsanız bol bol su için.

* Buzdolabınızda size kilo aldıracak besinleri bulundurmayın. Yani kısaca buzdolabınızı boşaltın. Böylece hem maddi yönden hem de sağlık yönünden kazançlı çıkarsınız. Buzdolabında bulunan yiyecekler sürekli gözünüze çarpar ve sizi yemeye teşvik eder.

* Yeteri kadar uyumaya dikkat edin. Uykusuzluk enerji eksikliğine neden olur. Buda sizi fazla yemek yemeye iter. Yeteri kadar uyuyun ki enerjinizi yiyerek değil, uyuyarak alın.

k2Zayıflamak için, azimli ve hırslı olmalısınız. Örneğin çok giymek istediğiniz ama size dar geldiği için giyemediğiniz bir elbiseyi sürekli göz önünde bulundurun. Böylece elbiseye baktıkça zayıflama isteğiniz daha da çok artacaktır.

* Dışarıya çıkarak temiz hava alın ve güneş ışığından faydalanın. Çünkü yemek yeme isteğini güneş ışığı kontrol altına alacaktır. Bu nedenle en az 20 dakika dışarıda yürüyüş yapın.

* Araştırmalara göre yeşil çayın kalori yakımında etkili olduğu gözlenmiştir. Bu nedenle günde 3 bardak yeşil çay içmeye özen gösterin. ( Bakınız: Kilo verdiren bitkiler )

* Bir şey izlerken ya da bir işe yoğunlaştığınızda yanınızda yiyecek bulundurmayın. Aynı şekilde yemek yerken de sadece yemeğinize odaklanın. Örneğin televizyon izlerken bir şeyler yemek, en fazla kalori aldıran unsurdur. Çünkü TV izlerken ona yoğunlaştığınız için ne kadar yediğinizi fark etmezsiniz.

* Gece yemek yemeyin. Ayrıca karanlık ortamlar sizi yemek yemeye daha çok teşvik edecektir. Bu yüzden çok geç saatte uyumayın, daha erken yatmaya özen gösterin.

* En önemli öğün olan kahvaltıyı aksatmamaya çalışın. Çünkü kahvaltı gün içinde gereken enerjiyi almanızı sağlar. Ayrıca öğle öğününde daha az yemek yemenizi de sağlar. ( Bakınız: tok tutan besinler )

k3* Ev işleri kalori yakmak için iyi bir fırsattır. Evde bir şeylerle uğraşmaya çalışın. Ayrıca merdiven kullanımını artırmanız gerekir. Asansör yerine merdivenleri tercih etmelisiniz.

* Bahçe işleri ve ip atlamak kalori yakımında etkilidir.

Kalori yakımında önemli olan bir diğer unsursa, çeşitli aktivitelerdir. Sevdiğiniz bir aktiviteyi yaparak kilo verebilirsiniz. Örneğin yüzmeyi çok seviyorsanız yarım saat yüzerek 360 kalori yakabilirsiniz.

* Yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden biride, tenis ve basketboldur. Yarım saatlik tenis ve ya basketbol oynamanız 300 kalori yakmanızı sağlar.

* Dışarıda yemek yiyecekseniz düşük kalorili ve sossuz yemekleri tercih etmelisiniz. Ayrıca yavaş yemek yemek daha az yemenizi sağlar.

* Ayakta yemek yemeyin. Mutlaka bir yerde oturarak yemeye özen gösterin.

* Kendinizi fazla yormamaya ve sıkıntıya sokmamaya dikkat edin.

(Visited 32 times, 2 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. fatoş

    zayıflamak için az ve sık yeme konusuna kesinlikle katılıyorum.aç kalmadan zayıflamak gerçekten mümkün tecrübelerime dayanarak yazıyorum.ama ne yediğini bilmek çok önemli birde yeşil çayı unutmamak lazım gerçekten mucizevi birşey, içiyorum çok faydasını gördüm.tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.