Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cildimiz kış aylarında, özellikle, açık alanları, yüz ve eller başta olmak üzere çok fazla kurumakta, kızarmakta ve hassaslaşmaktadır.

Hatta alerjik cilt yapısı olan kişilerde, yünlü, sentetik, deri giysilerle cilt problemleri daha da artar. Cildin üzerindeki giysiler, ter, yağ salgısı yaptığından akne, nem artışına bağlı olarak da daha fazla mantar görülebilir.

Kış aylarında, cilt bakımında en önemli kriter, düzenli nemlendirici kullanmak olup, cilt problemlerini en aza indirmek için şunları yapmak gerekir.

Kış Aylarında Cilt Bakımı için Yapılması Gerekenler :

Temizlik : Özellikle kış aylarında cildinize uygun şekilde, günde, 2 kereden fazla olmamak kaydıyla cildinizi temizlemelisiniz.

Nemlendiriciler : Kışın cilt bakımında en önemli ihtiyaç nemlendiricidir. İyi bir nemlendirici cildinizin gerginliğini, kurumasını, hassaslaşmasını önler ve cildin daha rahat hareket etmesini sağlar. Sadece yüz için değil, tüm vücuda, özellikle, banyodan sonra cildin nemlendirilmesi gerekir.

Güneş Koruyucular : Güneş koruyucular, sadece, yaz aylarında kullanılmamalıdır. Güneş koruyucuları her mevsim kullanmanız gerekir. İyi bir güneş koruyucu, geç yaşlanmanızı sağlar.

Peelingler : Peeling, yaz aylarında pek önerilmese de, kışın peeling yapmak iyi sonuçlar verir. Kış aylarında, yeni bir deriyi ortaya çıkarmak için, düzenli olarak peeling yapmak önerilir.

Kış aylarında mantar ve egzama hastalığında artış olur. Varolan hastalarda da alevlenmeler görülür. Soğuk hava ile birlikte kaşıntılar artar. Korunmak için soğuk havalarda cilt bakımına, özellikle, dikkat etmek gerekir.

” Cildinizin Genç ve Güzel Kalmasını Sağlayan Yöntemler” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

” Cildinizin Genç ve Güzel Kalmasını Sağlayan Yiyecekler” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

 

(Visited 25 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.