Kilo Vermeyi Zorlaştıran Faktörler

Kilo vermek için yapabileceğiniz her şeyi yaptığınıza inanıyorsanız ve buna rağmen bir türlü kilo veremiyorsunuz. Bu durum sizi rahatsız ediyor, kendi kendinizi yiyip, bitiriyorsunuz.

Acaba neden kilo veremiyorsunuz? Hiç düşündünüz mü?

Böyle bir durumda ya eksik yaptığınız, yada yanlış yaptığınız bir şeyler var demektir. Şimdi kilo vermenizi engelleyecek neler olabilir, bunlara değinelim.

İşte Kilo Vermenizi Engelleyen Faktörler :

Hızlı yemek yemek : Yemekler hızlıca yenildiğinde beynin 20 dakikada aldığı doyma sinyali dolana kadar daha fazla yemek yemek anlamına gelir. Bunun anlamı da daha fazla ve gereksiz kalori. Dolayısıyla da kilo artışı.

Hareketsiz yaşam tarzı : Televizyon ya da internet başında fazla zaman geçirmek anlamadan daha fazla yemek yedirebilir. Ayrıca aşırı hareketsizliğe de yol açabileceğinden vücut enerji harcayamaz ve yağlanmaya başlar. Çalışırken sürekli oturmakta hareketsiz yaşam tarzı sayılır ve kilo aldırır.

Hormonlu besinler : Diyetin en vazgeçilmezleri olan sebze ve meyveler çok masum görünüyorlar fakat hormonlu üretim onları diyet düşmanı haline getirebilir. Bu yüzden olabildiğince organik ürünleri seçmeye özen gösterilmesi gerekiyor.

Depresyon ve stres : Maalesef depresyon ve stresli hayat tarzı bazen mutluluğun yemekte aranmasına neden olabiliyor. Acıkmayı beklemeden ve anlık zevkler için alınan besinler ve bu besinlerin fazlalığı kaçınılmaz kilo nedenidir.

Öğün atlamak : Öğün atlamak diyette yapılabilecek en büyük hatalardan birisi. Bir öğün yiyip bir öğün yenilmediğinde ya da günde tek öğün beslenildiğinde vücut, alınan her besini değerlendirecek ve depolayacaktır. Bu yüzden öğün atlamak kesin ve net kilo nedenidir. Özellikle de kahvaltı yapmak çok önemli.

Uyku düzensizliği : Gerektiğinden daha az ya da daha çok uyunduğunda diyet yapsanız bile kilo veremezsiniz. Vücut dinlenmeye ihtiyaç duyar çünkü dinlenmediğinde metabolizma yavaşlayacaktır. Metabolizmanın yavaşlaması da enerjinin yakılmamasına neden olacağı için kiloya dönüşür.

Su içmemek : Su içmek sadece diyette değil normal hayatta da sağlık için çok önemlidir. Diyetle birlikte gerektiği kadar su içerseniz daha hızlı ve kolay kilo vermiş olursunuz. Alınan besinlerin yağı su ile birlikte karışarak idrar olarak dışarı atılır.

“Kilo Vermek için Ne Yapmalı?” bu konumuz için tıklayınız.

“Neden Kilo Veremiyoruz? Kilo Verememenin Nedenleri” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 56 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.