Kilo Verdiren Egzersizler

Aldığınız kalori, harcadığınız kaloriden fazla ise kilo alır, aksi halde, az kalori alır, bol kalori harcarsanız, kilo verirsiniz.

Kilo vermek için alınan kalori miktarlarını azaltmak, yani diyet yapmak gereklidir. Diyet programının yanında ise harcanan kalori miktarının arttırılması için egzersiz ve spora ihtiyaç vardır.

Bir diyet listesi ile birlikte, bir egzersiz programı uygularsanız, kilo vermeniz kolaylaşır.

Yani, diyet proğramınızı, egzersiz ve sporla desteklemeniz gerekmektedir.

Kilo vermenin ancak doğru beslenmeyle olabileceğini,

Yapılan egzersiz veya sporun kalori harcamanın yanında, kasları güçlendirerek sizi daha enerjik hale getireceğini de unutmayalım derim. Egzersiz veya spor, aynı zamanda metabolizma hızınızı arttıracaktır.

“Nasıl olsa spor yapıyorum, öyleyse ne istersem yiyebilirim” düşüncesi de asla olmamalı. Böyle bir düşünce sizi amacınızdan saptırmaktan başka işe yaramaz.

Kilo vermek için yapılan egzersiz veya sporun, vücuttaki yağları yakan türden olması gerekir.

Yağ yakmak için yapılması gereken egzersizler, kardiyovasküler egzersizlerdir. Bu tür egzersiz yavaş ve tempolu olarak yapılır. Kalp atış hızının hedef atış hızı seviyesinde olduğu 25 – 35 dakika boyunca yapılan egzersizlerdir.

Kilo Verdiren Egzersizler:

Yavaş ve sürekli olarak yapılan tempolu koşu,

Kürek,

Bisiklet,

Step, salon aerobiği,

Jogging, yürüyüş,

Yüzme

Kardiyovasküler egzersiz sırasında vücut oksijen düzeyi yüksek solunum yapar. Yağ yakıcı enzimler harekete geçer. Egzersizin ilk 12 dakikasında ağırlıklı olarak karbonhidrat harcanır. Daha sonraki dakikalarda enerji kaynağı olarak yağ kullanılır. Bu nedenle kardiyovasküler egzersiz, minimum 12-15 dakika olmak üzere 25-35 dakika yapılmalıdır.

“Göbek Eriten Sporlar” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

“Belinizi İncelten Egzersiz Hareketleri” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

(Visited 42 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.