Kilo Aldıran Kalorisi Yüksek Besinler Nelerdir?

Kilo aldıran yiyecekler genellikle, yağ oranı yüksek ve kalorisi fazla olan yiyeceklerdir. Ancak bu tarz besinler yaş ve kilo orantısına uygun bir program dahilinde tüketilmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir şekilde kilo almak için  kilo aldırıcı besinleri doktor kontrolünde tüketmek gerekir.

Yine; hayvansal yağların en çok bulunduğu besinler et ve balık türleridir. Bu besinler kolesterol yönünden zengin besinler olduğu için dikkatli tüketilmelidir. Ama; bitkisel yağlar kalorisi yüksek besinler gurubunda yer alır. Bunlar; zeytinyağı, ayçiçek yağı, palmiye yağı, fıstık yağı, kanola yağı, soya yağı gibi.

Şimdi; sağlıklı kilo aldıran kalorisi yüksek besinleri şöyle sıralayabiliriz.

Yağlı beyaz peynir : Kalsiyum ve proteini açısından zengin olan yağlı beyaz peynir, günlük enerji karşılayacak ve bizi tok tutacak bileşenlere sahiptir. Kolayca kilo alabilirsiniz, ancak, yağ oranı fazla olduğundan dengeli tüketilmesi gerekir.

avakado2Mercimek : Yüksek oranda protein içerir ve sağlıklı bir şekilde, kas yaparak kilo aldırır.

Avokado : Sağlıklı yağ oranı yüksek bir meyve olup, kilo aldırma özelliği vardır. Günde 2-3 adet yiyebilirsiniz.

Tahin : Kalorisi yüksek ve sağlıklı kilo aldıran en önemli besinlerdendir.

Fıstık ezmesi : Kalorisi oldukça yüksek olan bu besindir. Kahvaltıda tüketilecek 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi tüm günün enerjisini sağlayacaktır.

Badem ezmesi : Özellikle çiğ badem ezmesi, kalorisi yüksek ve orantılı kilo aldıran bir besindir. Doğal olan bu karışımda şeker olmaz, fıstık ezmesine göre daha sağlıklıdır.

Çikolata : Protein bakımından zengin ve içinde kuruyemiş olan çikolatalar kalorisi yüksek gıdalardandır. Bitter çikolata normale göre daha az kalori içerir.

kuruyemisKuruyemiş : Fındık, fıstık, badem, ceviz gibi kuruyemişler kalori ve protein bakımından zengin besinlerdir.

Çam fıstığı : Besleyici özelliği ve kalorisi yüksek bir besin olup, sağlıklı kilo almanıza yardımcı olur. Vücudun protein ve mineral ihtiyacını karşılar, doymamış bitkisel yağlar içerir, B1,  B2, vitamini bakımında zengin bir besindir.

Hurma ve süt : Sağlıklı kilo almak için hurma ve süt karışımı mükemmel bir seçenektir. 1 adet hurma  ile 1  bardak sütten alınan kalori ve protein sizin kolayca kilo almanızı sağlayacaktır. Hatta bolca tüketebilirsiniz, hiçbir zararı yoktur.

Taze sıkılmış meyve suları : Bol meyvelerden oluşan sıkma meyve suları sağlıklı kilo aldırır. Bu gibi içecekler damar sağlığınızı korur.

Özel Karışım Shake : Yarım litre süt, 2 adet muz, 1,5 yemek kaşığı protein tozunu mutfak robotunda karıştırın. Bu karışım kas yaparak kilo aldırır.

(Visited 41 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 8 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.