Kilo Alamayanlara Kilo Aldırıcı İksir Tarifi

Duyumlarımız hep kilo vermek üzerine olsa da kilo almak isteyip de alamayan pek çok kişi de mevcut olsa gerek. Gereğinden fazla yemek yiyip de bir türlü kilo alamayanlara bir süprizimiz var diyebiliriz.

Kilo alma iksiri veya kilo alma formülü ile kilo alamayan kişiler 1-2 hafta sonrasında sağlıklı bir şekilde kilo aldıklarını görebileceklerdir.

Diyetisyenler, kilo almanın kilo vermekten daha zor olduğunu söylüyorlar. Çünkü; işin içinde genetik durumlar ve hormonal durumlar olabileceğini söylüyorlar. Kişi kilo alamayan kişinin öncelikle; bir dahiliye veya bir endokline başvurması gerekir. Doktorun önerdiği  geniş çaplı kan v.s. tahlilleri yaptırması ve doktorun koyduğu tanı üzerinden bir diyetisyene başvurması gerekir.

Diyetisyenlere göre;

kilo-iksirSağlıklı bir şekilde kilo almak isteniyor ise olabildiğimizce yediğiniz besinleri zenginleştirmeniz gerekiyor. Örneğin; sütlaç yeniyor ise üzerine kuru yemiş, kuru meyve ekleyerek zenginliştirebilir. Ve salata yeniyor ise, kuru meyvelerle zenginleştirilmesi lazım. Burada kuru meyve ve kuru yemiş çok önemli. Kuru yemiş ve kuru meyve yüksek derecede kalori barındırıyor.

Sağlıklı kilo almak isteyenlerin çay kahve tüketimini de azaltmaları gerekir. Çay, kahve metabolizmayı hızlandırdığından kilo alımı engellenir. Sigara tüketimi de kilo almayı engelleyen diğer bir unsurdur. Bu arada su tüketimini yemek sonrasına kaydırmak da kilo almaya fayda sağlayacaktır.

Ayrıca; kilo alma döneminde spor yapmak iştah açamaya yardımcı olacaktır. Egzersizleri düzenli yapmak, kilo almını dengeli ve düzenli yapacaktır.

Kilo alamayan kişilerin en önemli sorunu iştahsızlık olduğu için, arı sütü, bal, omega 3, acı baharat çeşitlerinden faydalanılabilirler, derler.

İşte sizlere; kilo aldırıcı iksir tarifimiz…

kilo-iksirKilo Aldırıcı İksir için; 

1 su bardağı süt

2 adet kuru incir

1 tatlı kaşığı bal

1 yemek kaşığı keten tohumu

1 adet muz

15 adet çiğ badem (geceden ıslatılmış)

Muz ve incir doğranıp diğer malzemeler ile blenderdan geçirilir.

Kilo almak isteyenler, bu sağlıklı içeceği öğün arkasından olmak üzere günde iki defa içerek, vücutlarına ciddi anlamda kalori kazandırmış olacaklardır. Burada amaç doğru kaloriyi sağlıklı bir şekilde artırmaktır.

Bu içecek ile 500-600 kalori alınır, günde iki defa içilen bu içecek ile 1-2 hafta sonrasında kilo alınmaya başlayacaktır.

İlaç, protein destekli, doktor kontrolü olmadan herhangi bir takviyeye ihtiyaç duymadan, bir diyetisyenin önerdiği bu Kilo Aldırıcı Formül ile sağlıklı bir şekilde kilo alabileceğinizi umuyoruz.

Not : Bu iksir şeker hastalarına yönelik değildir.

(Visited 72 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 6 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.