Karın Bölgesini İncelten ve Sıkılaştıran Besinler

Fazla kilolarımı nasıl verebilirim? Karın bölgesindeki fazlalıkları nasıl eritebilirim? Nasıl forma girerim?

Yaz mevsimi geldi ve tatile gitmek isteyenleri aldı bir telaş. Ama belki tatil bahanesi. Hemen herkes fazlalıklarından, özellikle karın bölgesindeki kilolardan muzdarip. Bu konuda size yardımcı olacak bazı besinler öreriyoruz.

Karın Bölgesindeki Fazlalıkları Yok Eden Besinler:

* Badem: Bu lezzetli ve çok yönlü çerez, protein ve lif içeriyor. Ayrıca iyi de bir magnezyum kaynağı. Günlük 23 adet badem tüketin!

* Yumurta: En güçlü protein kaynağı. Yumurta vücuttaki hücrelerin yenilenmesini sağlıyor. Kolesterolünüz yüksek değilse, her gün bir yumurta tüketebilirsiniz.

* Soya: Protein, lif ve anti-oksidan bakımından mükemmel bir kaynak olan soya fasulyesi, her gün bir öğün yenmesi gereken besinler arasında.

* Elma: Düşük kalorisi ve lezzetiyle diyet yapanların en yakin dostu haline gelen elma kolay kilo verdiriyor. Seksi bir karın için günde en az bir elma yiyin!

elma* Çilek: Yüksek lif oranlarıyla dikkat çeken bu meyve, aynı zamanda yüksek bir antioksidan. Gün içinde bir öğün tüketmenizde fayda var.

* Yeşil Yapraklı Sebzeler: Yeşil yapraklı sebzeler düşük kalorili olmaları nedeniyle mide ve karın bölgenizde farklılık yaratıyor. Günde üç öğün yemeklerinizle ya da tek basına yeşil yapraklı sebze tüketebilirsiniz.

* Yoğurt: Yoğurtta bulunan probiyotik bakteri, sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Yemeklerinizin yanında bir ila üç kase yarım yağlı ya da yağsız yoğurt tüketin!

* Sebze çorbası: Günde iki kez sebze çorbası yerseniz, kilo vermede daha başarılı olursunuz. Her gün çorba için sıkı mideniz olsun.

* Somon: Mega 3 yağ asidi kaynağı olması nedeniyle somon, düz bir karın için büyük önem taşıyor. Yemeklerinizde haftada en az iki-üç kez somona yer verin!

* Quinoa: ‘Kaan-Wah’ olarak okunan bu tam tahıllı gıdanın yarım bardağında beş gram lif ve 11 gram protein bulunuyor. Bu gıdadan bulamazsanız kuskus ve esmer pirinçle idare edebilirsiniz.

Ama her halükarda, egzersiz  yapmak  da gerekir. Yapılan egzersiz ile sonuç istediğiniz gibi olacak.

ZAYIFLAMA ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

BESLENME ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 132 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.