Karaciğer Temizliği için Bitkisel Kür

İnsan vücudunda kendini yenileme ve temizleme özelliğine sahip tek organ karaciğerdir. Karaciğer yaşamsal fonksiyonların tamamını kendinde topladığı için görevleri de çok ağırdır.

Vücut için zararlı olan yiyecek ve içecekler, ilaçlar ve kimyasallar, karaciğer kontrolünden geçtiği için,  bir bakıma filtre görevi yapan karaciğerin bu maddelerden etkilenme ihtimali olukça fazladır.

Görevini tam olarak yapabilmesi için, karaciğer temizliği önem arz etmektedir. Aksi takdirde meydana gelecek hastalıklar neticesinde insan vücudu ve tüm organları zorlanacaktır.

Karaciğerdeki kirlenme neticesinde ise, iştah kaybı, görme bozukluğu, cilt hastalıkları, enfeksiyon, kabızlık, hemoroid, iltihaplanma, hepatit, siroz gibi hastalık ve rahatsızlıklar oluşacaktır.

Hal böyle olunca, sindirim sisteminin en önemli organı olan karaciğerin sık sık temizlenmesi gerekir. Bunun için tamamen doğal yöntemler kullanabilirsiniz.

may-limonŞimdi size aktaracağımız doğal yöntem ile, karaciğerin maruz kaldığı toksinler kolaylıkla atılacak ve  karaciğer temizlenerek eskisi gibi yeni haline dönecektir.

İşte sizlere Karaciğer Temizleme Kürü…

Karaciğer Temizliği için Maydanoz-Limon Kürü

* 15-20 dal maydanoz,
* Yarım limon,
* Su.

Maydanozları yıkayın ve sapları ile birlikte mutfak robotunda parçalayın. Parçalanan maydanozları bir kaseye koyun ve üzerine yarım limonun suyunu sıkın. Daha sonra üzerine 1 bardak su ekleyin ve karıştırın.

Hazırlanan bu  kürü, sabah kahvaltılarından 20 dakika önce aç karnına için.

Bu küre, 15 gün devam edin ve 5 gün ara verin. Sonra, yine 15 gün devam edin.

Karaciğer Temizleme Kürünü, yılda 3-4 defa bu şekilde uygulayabilirsiniz.

(Visited 101 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.