Kadınlarda Saç Dökülmesini Artıran Nedenler

Saç dökülmesi her insanda büyük bir eksiklik hissi uyandır. Kadınların kadınsı görünüşlerine hasar verdiği için, öz güven eksikliğine sebep olmakta, büyük bir korku ve stres hissi uyandırmaktadır.

Kadınlarda saç neden dökülür? Kadınlarda saç dökülmesi neden artar? Kadınlarda saç dökülmesini artıran sebepler nelerdir? Kadınlarda saç dökülmesi nasıl ve ne şekilde olur?

Kadınlarda Saç Dökülmesi Nasıl Olur?

* Genel olarak başın tüm bölgelerinde saç azalması olur,

* Başın tepesinde ve de saç çizgileri bölgesinde saç kaybı diğer bölgelere göre nispeten daha azdır.

Kadında saç dökülmesi 30’lu yaşlarda başlar ve bölgesel kellik değil de, başın her tarafında saç azalması şeklinde görülür. Genelde 40’lı yaşlarda bu kayıp daha da belirginleşir.

Kadında Saç Dökülmesi Neden Artar? Saç Dökülmesini Artıran Nedenler :

* Hamilelik : Hamileliğin bitiminden sonraki üç ya da altı ay içinde, gebeliğin kadının bedeninde meydana getirdiği psikolojik etkiler nedeniyle, saçlar bir duraklama dönemine girebilir ve bu da belli bir ölçüde saç kaybına sebebiyet verebilir.

sac-dok* Diyet : Çok fazla diyet yapıyorsanız ve kısa süre zarfında çok kilo veriyorsanız, bu bir bayanın bünyesinin üst seviyede etkilenmesine sebep olur.

* Hastalıklar ve Enfeksiyonlar : Kimi hastalıklar ve enfeksiyonlar bayanlarda büyük ölçüde rahatsızlığa ve strese davetiye çıkarmaktadır. Bu durum da kadının saç duraklama dönemine girmesine ve akabinde saç dökülmesine sebep olabilmektedir.

* Kimyasal Saç Ürünleri : Kimyasal saç ürünlerinin ( boya, renk açma, sprey, renk değiştirme) bilinçsizce kullanılmasından dolayı; perma yapma gibi uygulamalar; olduğu söylenebilir. Aman dikkat diyoruz.

* Saç Stili : Kadınların belli bir saç stilini elde etmek için; atkuyruğu, saç örgüsü gibi; saçın devamlı çekilerek şekle sokulmaya çalışılması, kadınlarda saç dökülmesinin sebeplerinden biri olabilir. Eğer bu saç şekillerinden birini tercih ediyorsanız saç kaybını en az seviyede tutmaya dikkat ediniz.

* Yanlış Bakım : Saçınızı sert bir şekilde taramak, fırçalamak ve banyo yaptıktan sonra bir havluyla çok sıkı ovmak, saç dökülmesini arttıran nedenler arasında yer almaktadır. Saçlarınızın dökülmesini mümkün mertebe azaltmak mı istiyorsunuz, o zaman size geniş dişli tarak ve fırçaları kullanmanızı özellikle tavsiye ediyoruz.

Saç dökülmesi her insanda büyük bir eksiklik hissi uyandır. Kadınların kadınsı görünüşlerine hasar verdiği için, özgüven eksikliğine sebep olmakta, büyük bir korku ve stres hissi uyandırmaktadır.

Hastalık ve kalıtım ile ilgili sıkıntılarda mutlaka bir saç uzmanına başvurmakta fayda var.

Saçlar Neden Aşırı Dökülür? Saçların Aşırı Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Saç Dökülmesini Önlemek için Ne Yapmalı?

Saç Dökülmesini Engelleyen Bitkisel Kür

İbrahim Saraçoğlu-Saç Dökülmesini Durduran Bitkisel Kür

 

SAÇ BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 138 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 20 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.