İçeceklerle Göbeğinizi Eritin

Göbek nasıl erir? Göbek eritmenin yolları nelerdir? Göbekteki yağlar nasıl yok edilir?

Göbeklenme sorunu yaşayanlar, sadece yediklerine değil, içtiklerine de dikkat etmeleri gerekir. Gazlı, asitli ve hazır içeceklerden uzak durmalarında fayda var.

Göbek sorunu olup, göbeğindeki yağları eritmek isteyenler için içmeniz ve içerken dikkat etmeniz gereken şeyler:

Su (her zaman) :

Günlük hayatımızda, sık sık su içmemiz faydalıdır. Ayrıca kaslarımızın %80’i sudan oluşur.

Günde içeceğiniz su miktarı 1,5 litre olmalı. Yaz mevsiminde ise, içilecek su miktarı miktarı 2 veya daha fazla olabilir.

 

Diyet içecekleri (aşırıya kaçmamak şartıyla) :

Diyet içecekler de, bünyelerinde bir miktar kalori içerirler. Çünkü yapay olarak tatlandırılırlar. Diyet diye fazla içilmemesi gerekir. Çünkü fazla içerek kilo alımına neden olursunuz. Ayrıca yapılan araştırmalar, yapay olarak tatlandırılmış içecekleri kullanmayı tercih eden kişilerin, sonradan bol şekerli içeceklere meylettiğini göstermiştir.

Kahve (sık sık) :

gobek4Kahve neredeyse hiç kalori içermez ve içinde pek çok yararlı bileşim vardır. Ama bu her kahve türü için geçerli değildir, çünkü bunların bazıları bir kalori deposuna dönüşmüştür desek yalan olmaz. Bu nenle içeceğiniz kahvenin içinde nelerin olduğuna bakarak kahvenizi almanızı öneriyoruz. Ayrıca içine şeker katmadan içerseniz bu kalori almanızı önleyecektir.

Kahvenin tek dezavantajının selüliti tetikleyici olduğunu bilmenizde de fayda görüyoruz.

Çay (sık sık) :

Çayın içinde kansere ve birçok diğer hastalığa karşı etkili olan antioksidanlar olup, kalori içermez. Ama çayı çok içip, birde içine şeker attığınızda pek tabii kalori var demektir. Dünya ülkelerinin en çok tercih ettikleri içecek türü de çaydır.

Ama, siyah çayın selüliti tetikleyici olduğunu da unutmamakta fayda var.

Meyve suları (aşırıya kaçmadan) :

Hazır meyve suyunu içmekten ziyade, meyvenin kendisinin yenilmesi daha makbuldür. Hazır meyve sularının, çürük meyvelerden yapılabileceği ve meyvenin kendine has şeker harici tatlandırıcılar katılarak yapılabileceği düşünülmelidir. Bu yüzden hazır meyve sularından uzak durun. Evde hazırlayacağınız meyve sularına da kesinlikle şeker ilave etmeyin.

ZAYIFLAMA ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

BESLENME ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 179 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.