İbrahim Saraçoğlu-Yaşılılık Lekelerini Önleyen Bitkisel Çözümler

Yaşlılık lekeleri (lentigo) 45-50 yaşlarında görülmeye başlar. Lentigo, derinin renk bozukluğu hastalığıdır. Derinin üst tabakasında kahverenkli pigment lipofuzsin birikimleridir. Birkaç santimetre büyüklüğünde ve kahverenklidirler.

Açık tenlilerde daha belirgin olarak gözlenirler. Özellikle ellerin üstünde, burun ve çevresinde daha sık görülür. Yaşlılık lekeleri kansere dönüşmez.

Yaşlılık lekelerinin oluşma nedeni, ilerleyen yaş olmakla birlikte, güneş ışınları ve sigara, alkol tüketimi önemli etkenlerdendir.

Güneş ışınları ve sigara alkol tüketimi, cilt üzerinde serbest radikallerin oluşumuna ve pigmentlerin de bir araya gelerek cilt üzerinde kahverengi lekelerin oluşmasına neden olurlar.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu oluşan yaşlılık lekeleri için bitkisel çözümler öneriyor.

Yaşlılık Lekeleri için Soya Fasulyesi Kürü :

2 bardak suyu ağızı kapalı tencerede kaynatınız. Su kaynayınca içine 6 yemek kaşığı soya fasüylesi atın. En az 20 dakika kaynatınız. Kaynatma esnasında su çok azalırsa, bir miktar su ilave edebilirsiniz. Suyun rengi kırmızı renge dönüşünce, bu sudan, bir kahve fincanı dolacak kadar süzerek alınız. Ilıyınca yaşlılık lekeleri üzerine pamukla sürünüz. Kurudukça 3-4 kez tekrarlayarak, sürünüz. Bu kürü 1 ay boyunca, haftada 3 kez uygulayınız.

Yaşlılık Lekeleri için Limon-Sirke Kürü:

Bir tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyuyla bir tatlı kaşığı sirkeyi kahve fincanında karıştırınız. Bu karışımı 5 dakika bekletiniz. Daha sonra yaşlılık lekelerinin üzerine pamukla sürünüz. Bu kür 1 ay boyunca haftada 3 kez uygulanır.

Önemli : Her iki kür de birbirinden tamamen farklıdır. Kesinlikle aynı zamanda iki kür birden uygulanmaz.

“İbrahim Saraçoğlu-Cilt Lekelerine Bitkisel Çözüm” tıklayabilirsiniz.

“Ender Saraç’tan Cilt Lekelerine Bitkisel Çözüm” tıklayabilirsiniz.

“Cilt Lekeleri” için tıklayabilirsiniz.

(Visited 1.084 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. nese can

    Kahve telvesiyle ayrica el için satilan peeling de düzenli yapilmasi el lekelerine kesin çözüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.