İbrahim Saraçoğlu-Menopoz Şikayetlerine Bitkisel Destek

Menopoz döneminde kadınlık hormonu Östrojenin azalması ile regl kanamalarında bir düzensizlik oluşarak regl kanaması son bulur. Adet kanamasının sona ermesi ile birlikte bazı sıkıntılar yaşanmaya başlanır.

Belki her kadının yaşamadığı, ateş basması, terleme, uyku bozukluğu, ruhsal çöküntü gibi sıkıntılar oluşur. Yeni başlayan bu dönemle birlikte bazı kadınların hayatı olumsuz etkilenir.

Dilerseniz; Menopoz ile ilgili öğrenmek istediğiniz diğer konular için tıklayabilirsiniz.

Ancak, bu dönemde yaşanan sıkıntı ve şikayetleri azaltmak veya ortadan kaldırmak için, Prof. Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun aslanpençesi küründen faydalanabilirsiniz.

Menopoz Şikayetlerine Çok İyi Gelen Aslanpençesi Kürünün Yapılışı ve Kullanılışı:

4-5 gram aslanpençesi (yaklaşık bir tutam) kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve 10-12 demlenir. Daha sonra süzülür ve soğumaya bırakılır .

Bir ay boyunca, gün aşırı bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra 15 gün ara verilir. Onbeş günlük aradan sonra 6 ay boyunca haftada iki defa birer bardak içilir. Altı aydan sonra dönem dönem uygulanır

Aslanpençesi çayına herhangi bir şekilde tatlandırıcı veya başka bir madde kesinlikle ilave edilmez. Yemek yedikten bir saat sonra içilir.

Hazırlanan aslanpençesi çayının arta kalanı buzdolabında en fazla 3 gün korunabilir. Üçüncü günden sonra kullanılmaz ve mutlaka taze olarak tekrar hazırlanması gerekir.

“Ahmet Maranki’den Menopoz Şikayetlerine Bitkisel Çözümler” bu konumuz için tıklayınız.

“Ender Saraç’tan Menopoz Sıkıtılarına Bitkisel Tedeviler” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 368 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.