İbrahim Saraçoğlu-Karaciğer Yağlanması veya Karaciğer Temizliği için Bitkisel Kürler

Karaciğer, sindirim sisteminde yer alan en önemli organdır. Karaciğer, vücuda alınan besinleri parçalamak ve kanda oluşan maddeleri gerektiğinde temizleme yapan bir organımızdır. Kısaca söylemek gerekirse, karaciğer, vücudun filtresidir.

Karaciğer temizliği yapılmaz ise, biriken zararlı maddeler, karaciğere görevini tam olarak yaptıramaz ve vücut dengesini kaybeder.
Şimdi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Karaciğer Yağlanması ve Karaciğer Temizliği ile ilgili bitki kürlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.  

İbrahim Saraçoğlu, Karaciğer Temizliği için, 2 kür öneriyor. Bu kürlerden ilki, 15 gün olup, maydanoz +limon kürüdür. 5 gün ara verildikten sonra da ikinci kür uygulanacaktır. İkinci kür de 15 gündür. Bu uygulama, sabah, maydanoz + limon kürü, akşam da, lavanta kürü şeklinde olacaktır.

Maydanoz – Limon Kürü :

15-16 tane maydanoz, saplarıyla birlikte, blendıra konur. Üzerine 2 yemek kaşığı limon suyu ile yarım bardaktan biraz fazlaca su ilave edilir. Bunlar, blendırda 2 dakika karıştırılır.

may-lavantaHazırlanan karışım,sabah kahvaltısından 15 dakika önce içilir.

5 gün ara verilir ve ikinci 15 günlük küre başlanır. Bu hem maydanoz+limon kürü, hem de lavanta kürüdür. 15 gün boyunca iki kür birlikte uygulanacaktır.

Yine, 15 gün boyunca, sabah kahvaltısından 15 dakika önce maydanoz + limon kürü içilir.

Lavanta kürü ise, 15 gün boyunca, yatmadan yarım saat önce içilir.

Şimdi, lavanta kürünün yapılışını anlatalım.

Lavanta Kürü :

Bir su bardağı su, cezvede kaynatılır. Üzerine bir tatlı kaşığı lavanta ilave edilir ve kısık ateşte 8 dakika kaynamaya bırakılır. Ilıyınca süzülür ve yatmadan yarım saat önce içilir.

İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bu kürler, her seferinde taze yapılacak ve içilecektir.

Rahatsızlığın seyrine göre, bu kürler, yılda birkaç kez uygulanabilir.

(Visited 3.285 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 1,00 - 1 oy)
Loading...
Latest Comments
  1. Ayse

    Bu kürü denicem çünki eşimde bendede karaciyerlerimizde sorunlar başladı..saracoglunun her tedavisi mükemmel sonuçlar veriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.