İbrahim Saraçoğlu-D Vitamini Eksikliğine Bitkisel Kür

D vitamini, kemiklerin büyümesi ve gelişmesi için ihtiyaç duyulan kalsiyum ve fosforun ince bağırsaklarda emilimine yardımcı olan vitamindir. Kemikler ve dişler için çok önemli olan bu vitamine, güneş ışığı vitamini de denir.

D vitamini, hem yediğimiz bir besin, hem de vücudumuz tarafından yapılan bir hormondur.

D vitaminini vücudumuza üç yoldan alırız. Cildimizden, yiyeceklerden ve takviyelerden.

Her gün 15 dakika güneş ışınlarından faydalanmak, günlük D vitamini karşılar. Güneşteki ultraviyole ışınları, D vitamini üretmek için, cildi tetikler.

D vitaminin asıl kaynağı güneştir. Yiyecek olarak da; yumurta sarısı, yağlı balıklar (uskumru, somon, tuna gibi), karaciğer, süt ve süt ürünleri balık yağı ve bazı tahıllarda bulunur.

mantarD vitamini eksikliğinde en fazla görülen hastalık, erken yaşlarda kemik erimesidir. Gençlik yıllarında kemiklerdeki depoları, kalsiyum ve D vitamini ile doldurmak gerekir. Çünkü, ilerleyen yaşlarda vücudumuz, kalsiyum ve D vitamini ihtiyacını kemik depolarından kullanacaktır.

D vitamini, az sayıda besinde, az miktarda, bulunduğundan, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bitkisel kür ile vücudunuza D vitamini takviyesi yapabilirsiniz.

D Vitamini Eksikliğine Karşı D Vitamini Kürü :

7-8 adet veya daha fazla kültür mantarını ince ince dilimleyin ve bir tepsiye dizin. Güneş ışığında en az 20 dakika bekletin. Arada bir altını üstüne çevirin. Dilimlenmiş mantarlar güneşten aldığı D vitaminini depolayacaktır.

Bu mantarları çorbalarınızda veya yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

Her gün yemek şartı ile 1-2 ay tüketilmelidir.

(Visited 2.037 times, 2 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.