İbrahim Saraçoğlu-Balgam Söktürücü Bitkisel Tedavi

Balgam, akciğer ve alt solunum yollarını koruyan bir mukus türü sıvıdır. Bu bölgeleri nemlendirerek solunum yolu ile vücuda girmeye çalışan bakteri ve maddelerin  uzaklaştırılması için bir nevi filtre görevi yapar.

Vücudumuz solunum yollarının ince ve hassas dokularını korumak için balgam üretir. Böylece solunum sistemine giren yabancı maddeleri filtreleyerek akciğerlere sadece temiz havanın girmesini sağlamış olur.

Ancak akciğerler hastalandığında ya da hasar gördüğünde aşırı miktarda balgam üremeye başlar. Vücut ise bu fazla balgamı öksürerek atmaya çalışır.

Balgam enfeksiyonlarla mücadele etmek için antikorlar ve bakteri öldürücü enzimler içerir. Ancak rahatsız edici derecede üretildiğinde burun ve göğüs tıkanıklıklarına, boğaz ağrısı, sinüs, baş ağrısı ve öksürüğe neden olabilmektedir.

Soğuk algınlığı, grip ve sinüzit gibi solunum yolu enfeksiyonları, artan balgam üretiminin ve balgamın neden olduğu öksürüğünün yaygın nedenleri arasındadır. Alerjik reaksiyonlar, balgam üretiminin artabileceği başka bir nedendir.

balgamBunların yanında, balgamın diğer nedenleri; boğaz enfeksiyonu, bademcik iltihabı, larenjit, sigara içmek, hava kirliliği ve kimyasal uçucu maddeler balgam üretimini artıran diğer nedenlerdir.

Hastalıkların ve rahatsızlıkların yanı sıra, süt, yoğurt, peynir,tereyağı,dondurma, ve soya ürünleri aşırı balgam üretimine neden olan gıdalardır.

Vücudunuzdan balgamı atabilmeniz veya verdiği rahatsızlıkları azaltabilmeniz için, bol su içebilir, tuzlu su gargarası yapabilir, göğsünüze okaliptüs yağı sürebilir, buhar soluyabilir, limon suyu ve zencefil, zerdeçal çayı içebilir, bal yiyebilir, bal ve karabiber karışımı hazırlayıp bu karışımı masaj yaparak göğsünüze sürebilirsiniz.

Balgam yutulmamalıdır. Kağıt mendil veya peçeteye tükürülmeli ve atılmalıdır.

Balgam Tedavisi için öncelikle balgamın nedenini bulmak ve bir hastalıktan kaynaklanıyorsa hastalığın tedavisine başlamak gerekir.

Bununla birlikte, balgam şikayetini azaltmak ve kurtulmak için, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun son derece basit ve pratik önerilerinden de faydalanabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Balgam Tedavisi :

* 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı tereyağı karıştırılır. Her gece yatmadan önce yapılan bu karışım yenir.

Bu kür bir hafta uygulanır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Balgam Söktürücü Soğan Kürü için tıklayınız.

* Yarım su bardağı sütü kaynatın. Kaynayan sütün içerisine bir tutam hatmi çiçeği (5-6 adet) atılır ve birkaç dakika yine kaynatılır. Sonra bu süt karışımı ılımaya bırakılır. Ilıyan süt süzülür ve bu karışım öğleden önce ve öğleden sonra her seferinde yeniden hazırlanmak kaydı ile günde iki kez içilir.

Hazırlamış olduğunuz bu sağlıklı kürü birkaç gün tüketmeye devam edin.

* Eğer rahatsızlığınız hala daha devam ediyorsa ekstradan öğle ve akşam yemeklerinde tere otunu tüketin. İşte bu kadar basit!

Ayrıca, SU, en iyi balgam söktürücüdür. Tabiki ılık su içilmesi gerekir.

* Ihlamur ve adaçayı da oldukça faydalıdır.

SOLUNUM YOLU HASTALIKLARI için tıklayınız.

Prof. Dr. İBRAHİM SARAÇOĞLU’nun diğer tavsiyeleri için tıklayınız.

(Visited 2.534 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 8 oy)
Loading...
Latest Comments
 1. özcan özyürek

  selam hocam amasyadan yazıyorum.
  benim 11 aylık kızım var doğuştan metapolizma ve epilepsi hastası ama gelişimi boyu kilosu yani fiziksel ğelişimi çok iyi hiç ağlamıyo hareket etmiyo gülmüyo hiçbirşeye tepki vermiyor.benim sorum aşırı balgamıvar atamıyor sadece mama yiyor.su bile içerken genzi tıkanıyor ve çocuğun nefesi tıkanıyor ve morarıyor .balğamını temizlemek veya balgamın nedenlerini nasıl önleye biliriz.kızımı ank.hacettepeye ist.çapaya samsun 19 mayıs tıpa çocuk nuroloji prf.larına götürdüm.tam bir tanı koyamıyorlar.bekleyip takip edeceyiz diyorlar.sadece beyninin sağ tarafında küçük dalgalanma çıktı eeg filminde.şuan luminaletten topamaks nootropil vedekort ilaçları kullanıyor.nöbetleri durdu ama aşırı balgam sorunu var uykuda bile yutkunamamaktan uyanıyor.hırıltıda yapıyor.balğamı için yardımcı olursanız bizleri mutlu edersiniz.şimdiden teşekkür ederim.tel:0530 465 06 30

 2. Anonim

  mrb hocam ben derya benim babam akciğer kanseri.
  öksürüğü olmasına rağmen balgam atamamaktadadır.
  bunun için bize önere bileceğiniz bitkisel bi çözüm önerebilirmisiniz_
  şimdiden teşekkür ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.